پکیج تزریق مواد شیمیایی

پکیج تزریق مواد شیمیایی جهت تزریق مواد شیمیایی، انواع اسید و باز و دیگر ترکیبات شیمیایی محلول، با توجه به حساسیت میزان تزریق و خطرات ناشی از کار با محلول های شیمیایی در صنایع مختلف از جمله صنعت تصفیه آب و فاضلاب بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
پکیج تزریق مواد شیمیایی برای تهیه و تزریق مواد شیمیایی در انواع سیستم های صنعتی، تصفیه آب و فاضلاب، صنایع شیمیایی و نفت و گاز مورد استفاده قرار می گیرد. محل تزریق درون خطوط لوله، تانک ها و راکتورهای شیمیایی است.
نحوه کار پکیج تزریق مواد شیمیایی:
نحوه کار پکیج تزریق مواد شیمیایی به این شکل است که در ابتدا ماده شیمیایی مورد نیاز را به شکل محلولی با درصد مورد نظر ساخته و سپس محلول جهت تزریق به مخزن دیگری منتقل می شود و یا از مخزن اولیه توسط دوزینگ پمپ تزریق می شود. دوز تزریق نیز بر اساس نیاز به صورت دستی و یا اتوماتیک تنظیم می گردد.
اجزای تشکیل دهنده پکیج تزریق مواد شیمیایی:
پمپ تزریق و اتصالات مربوط به آن
مخزن تهیه و نگهداری محلول از جنس مقاوم در مقابل مواد تزریق شونده
همزن الکتریکی به همراه شفت و پروانه
شیر تخلیه رسوبات در کف مخزن
شاسی مناسب جهت نصب تجهیزات تزریق کننده
تابلو برق جهت کنترل و قدرت پمپ تزریق و همزن الکتریکی
ابزارهای اندازه گیری مانند pH متر، فلومتر، مانومتر و …
کاربرد پکیج تزریق مواد شیمیایی:
در صنایع برای کنترل کردن بار آلودگی میکروبی، کنترل کردن کف(Foaming)، ممانعت از رسوب گرفتگی و کنترل کردن دیگر پارامترهای فرآیندی دستگاههایی جهت افزودن مواد و کنترل کننده پارامترهای مورد اشاره استفاده می شود. در صنعت آب و فاضلاب بخش هایی هم چون کلرزنی، ازن زنی، افزایش شیرآهک، سولفات آهن، کلرید آهن و … نیز به کنترل اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک نیاز دارد.
دیگر کاربرد ها:
تزریق اسیدها و بازها به سیالات فرآیندی جهت کنترل pH
تزریق مواد منعقد کننده شامل کلرید آهن در تصفیه خانه های آب و فاضلاب
تزریق مواد ضد رسوب و کنترل غلظت آنتی اسکالانت ها در آب مصرفی دیگ های بخار، برج خنک کننده، مبدل های حرارتی، کندانسورها و تغلیظ کننده ها
تزریق کلر و تنظیم میزان کلر آزاد در مخازن آب آشامیدنی و پساب تصفیه خانه فاضلاب به منظور حذف میکروارگانیزم ها، باکتری ها و جلبک ها
تزریق مواد شیمیایی در خطوط تولید کارخانه های مواد شیمیایی و غذایی
ساختمان پکیج تزریق مواد شیمیایی:
دستگاه تزریق مواد شیمیایی عموماً دارای یک یا چند مخزن محلول سازی و ذخیره سازی تزریق، دوزینگ پمپ (پمپ تزریق)، همزن، تابلو کنترل، شاسی استقرار و اتصالات مربوطه است. تعداد و ظرفیت مخزن و پمپ تزریق و توان میکسر بستگی به نوع ماده شیمیایی مورد استفاده، میزان تزریق و ظرفیت ذخیره سازی محلول دارد.
اجزای سازنده پکیج تزریق مواد شیمیایی:
مخزن آماده سازی محلول:
برای ذخیره سازی یا رقیق کردن محلول ماده مورد تزریق از یک یا چند مخزن استفاده می شود. جنس این مخزن بسته به نوع محلول معمولاً از جنس پلی اتیلن، استیل ضد زنگ، فولادی با پوشش اپوکسی است.
دوزینگ پمپ:
دوزینگ پمپ یا پمپ های تزریق مقدار مشخصی از یک سیال را تزریق می کنند. دبی (دوز تزریق) پمپ ها تنظیم شونده هستند و بسته به میزان فشار مورد نیاز، عمل تزریق را انجام می دهند. این پمپ ها بر اساس نیروی محرک در انواع برقی (الکتروموتور)، سلونوئیدی (الکترو مغناطیسی)، هیدرولیکی و یا پنوماتیکی هستند. ظرفیت این پمپ ها از ۰ تا ۱۰۰ درصد به صورت دستی یا اتوماتیک تغییر می کند.
میکسر:
در صورت نیاز جهت مخلوط کردن مواد شیمیایی با آب و همگن کردن آن در مخزن، از میکسر استفاده می شود. میکسر شامل الکتروموتور، گیربکس، کوپلینگ، شفتو پروانه است. توان و دور الکتروموتور، گیربکس، طول شفت و قطر پروانه بسته به نوع محصول، ویسکوزیته و ظرفیت مخزن آماده سازی تعیین می شود.
تابلو کنترل:
تابلو کنترل برای کنترل کردن پکیج و ارسال فرمان قطع و وصل به دوزینگ پمپ و میکسر استفاده می شود و به دو صورت دستی و یا تمام اتوماتیک وجود دارد.
شاسی استقرار:
شاسی استقرار برای قرارگیری و نصب تجهیزات پکیج مورد استفاده  قرارمی گیرد. جنس شاسی استقرار بسته به نوع محلول مورد استفاده و شرایط محل تزریق از جنس کربن استیل با پوشش اپوکسی یا استنلس استیل است.
پکیج تزریق مواد شیمیایی بر اساس نوع مصرف در ظرفیت ها و مشخصات گوناگونی طراحی و ساخته می شود. پکیج تزریق مواد شیمیایی استاندارد و با طراحی اصولی دارای ابعاد کوچک، مصرف انرژی کم و راندمان زیاد هستند.
شرکت پرتو کنترل هوشمند با بهره گیری از متخصصین کارآزموده توانایی ساخت انواع  پکیج تزریق مواد شیمیایی  با تجهیزاتی از برندهای مطرح اروپایی را در اختیار دارد. جهت مشاوره و اطلاع از قیمت لطفا با همکاران ما در تماس باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
دسته بندی ها:
 • آخرین مطالب

  • فرهنگ لغات و اصطلاحا…
    فرهنگ لغات و اصطلاحات آب و فاضلاب Abstraction (برداشت آب) برداشت دائم يا موقت از هر منبع ...
  • آب های طبیعی و علت ن…
   در حالت کلی آب به صورت کاملاً خالص است. در اثر تماس آب خالص با مواد و اجسام دیگر، ذراتی ...
  • آب شیرین کن Reverse osmosisآب شیرین کن و فن آور…
   فناوری آب شیرین کن آب شیرین کن ها  و فرایند شیرین کردن آب یکی از مهم ترین پیشرفت هایی است ...
  • پکیج تصفیه فاضلاب کارخانه ایران خودرو۶۵ هزار تن “جو…
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک ...
  • اصلی ترین روش تصفیه …
   تصفیه فاضلاب به روش لجن فعال با هوادهی گسترده روش لجن فعال در تصفیه فاضلاب : لجن فعال یک ...
 • دسته‌ها

 • به بالای صفحه بردن