این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)
چهارشنبه, 23 آبان 1397 13:44

تابلو برق

نوشته شده توسط

تابلو برق فضایی است که تجهیزات برقی در آن نصب می شود. تابلو برق به منظور توزیع برق در تجهیزات الکتریکیِ پکیج تصفیه فاضلاب و نیز کنترلِ فرآیند استفاده می شود. این تابلو جهت توزیع انرژی مورد نیاز اجزاء مختلف پکیج و هم چنین کنترل این عناصر به کار می رود و می بایست تجهیزات الکتریکی را در برابر گرد و غبار و رطوبت محافظت کند.  

تابلو برق نه تنها الزاماً یک فضای بسته فلزی نیست بلکه حتی فضای بسته فلزی، نوعی از تابلو است. در سال های اخیر مشکلات ناشی از نصب تجهیزات و خطرات ناشی از عوامل محیطی و پدیده هایی هم چون اتصال کوتاه که در تجهیزات الکتریکی رخ می داد و از طرفی در دسترس بودن تمام قسمت های برقدار از سوی اپراتور، سازندگان به ساخت تابلوهایی با ایمنی بیشتری سوق داد. در نتیجه تابلوهایی به شکل محفظه بسته طراحی شد تا تجهیزات الکتریکی داخل آن غیر قابل دسترس باشند.
تابلو برق ها بسته به نوع و شرایط کارکرد متفاوت هستند. تابلو برق ها به طور کلی به دو دسته تابلوهای فشار ضعیف و تابلوهای فشار متوسط تقسیم می شوند که هر کدام نیز از لحاظ کاربرد دارای انواع مختلفی هستند.

در تمام تصفیه خانه ها چه تصفیه خانه بتنی فاضلاب و چه پکیج تصفیه فاضلاب فلزی جهت کنترل و اتوماتیک نمودن تجهیزات از جمله انواع بلوئر ها، پمپ ها، سیستم های کنترل سطح، تجهیزات اندازه گیری، انواع الکتروموتور گیربکس ها و سایر تجهیزات از انواع تابلو برق های ساده و یا کنترلی (plc) استفاده می شود.

از جمله برند های مورد استفاده در داخل تابلو برق اشنایدر، تله مکانیک، زیمنس و ... هستند.

 

شرکت پرتو کنترل هوشمند در زمینه ساخت انواع تابلو برق های ساده و اتوماتیک و کنترلی انواع سیستم های تصفیه فاضلاب و عیب یابی و رفع عیب این تابلو ها در حال فعالیت است. جهت مشاوره با همکاران ما تماس حاصل فرمائید.

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 15 آذر 1397 13:41

نظر خود را بنویسید