این مورد را ارزیابی کنید
(42 رای‌ها)
سه شنبه, 15 آبان 1397 13:14

کمترین قیمت کلرزن مایع

نوشته شده توسط

کلر زنی در صنعت تصفیه آب و فاضلاب دارای کاربرد گسترده ایست. به دلیل قدرت میکروب کشی و اثر ابقایی نسبتاً خوب و از همه مهم تر ارزان بودن کلر، در حال حاضر استفاده از کلر برای گندزدایی نسبت به سایر مواد گندزدا، متداول ترین روش در دنیا و کشور ما است که ب صورت گاز کلر و کلر مایع استفاده می شود. کلر، گازی خطرناک است و کار با آن نیازمند احتیاط لازم است. از آن جایی که گاز کلر دارای اثرات سمی و محرک است و مطابق با استانداردهای (TLV) حداقل مقدار 3 میلی گرم در متر مکعب گاز کلر در هوای استنشاقی برای انسان خفه کننده است و تنفس مقدار زیاد این گاز مسمومیت بسیار شدید و گاهی مرگ را به دنبال دارد، لذا سیستم کلر زن مایع با توجه به مزایای آن بیش تر مورد استفاده قرار می گیرد.

کلرزن یا سیستم ضد عفونی آب توسط تزریق کلر،  فرایند گندزدایی آب است که در مخازن آب، استخرها، حوضچه ها  به منظور افزایش طول عمر غشاهای پلی آمید (ممبران) و از بین بردن آلودگی های میکروبی و حذف میکروارگانیسم های موجود در آب از قبیل باکتری ها و جلبک ها به کار برده می شود.

سیستم کلرزن مایع:

سیستم کلر زن مایع ساده متشکل از پمپ دوزینگ ساده (manual) و مخزن کلرزن می باشد.

سیستم کلرزن مایع  دارای پمپ تزریق دیافراگمی با پوششی مقاوم در برابر خوردگی  و معمولاً از جنس PVC / PE  در ظرفیت های مختلف بر مبنای لیتر بر ساعت و فشار کاری بر مبنای بار محاسبه، طراحی و ساخته می شود.  در این سیستم می توان به صورت کاملاً  دقیق و محاسباتی میزان تزریق کلر را از طریق شیر تزریق که بر روی خط می باشد؛ اندازه گیری و کنترل نمود.

کلرزن مایع عموماً جهت تزریق هیپو کلرید سدیم (آب ژاول) و یا محلول هیپو کلرید کلسیم ( ترکیب آب و پودر کلر) استفاده می شود.

در سیستم های کلرزن مایع استفاده از استراکچر، میکسر (همزن یا الکتروموتور)، شفت و پروانه ضد خوردگی الزامی می باشد.

کلرزن اتوماتیک شامل پمپ دوزینگ دیجیتال و آنالایزر سنجش کلر می باشد.

پمپ دوزینگ دیجیتال با قابلیت دریافت سیگنال از آنالایزر، امکان تزریق به صورت اتوماتیک را دارا می باشد.

در کلرزن مایع اتوماتیک علاوه بر اضافه شدن آنالایزر آنلاین، می بایست پمپ دیجیتال نیز استفاده شود.

در صورتی که از آب ژاول استفاده شود، می بایست یک مخزن ذخیره و یک مخزن روزانه در نظر گرفته شود.

 

پروژه های مرتبط

آخرین ویرایش در سه شنبه, 14 آبان 1398 12:54

نظر خود را بنویسید