×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 143

سه شنبه, 09 بهمن 1397 ساعت 13:31

آنالایزر آنلاین emec

 

آنالایزرهای تک کاناله به همراه سنسور دما

آنالایزرهای دو کاناله به همراه سنسور دما

 آنالایزر آنلاین ۵ کاناله  مدلMAX5

آنالایزر آنلاین کلر

آنالایزر آنلاین دو کاناله کلر و pH

آنالایزر آنلاین ۵ کاناله مدلMAX5
با قابلیت اندازه گیری pH، ORP ، کلر، اکسیژن محلول، کدورت ودما

 آنالایزر آنلاین pH

آنالایزر آنلاین دو کاناله pH و اکسیژن

آنالایزر آنلاین هدایت الکتریکی

 
 آنالایزر آنلاین کدورت  

  آنالایزر آنلاین اکسیژن محلول  

سه شنبه, 09 بهمن 1397 ساعت 13:07

آنالایزر آنلاین Hydro سری RAH-210

این آنالایزر جهت سنجش میزان کلر و pH به طوری طراحی شده است که بدون استفاده از سنسور و به طریق آمپرومتریک عمل می نماید.

کلرسنج آنلاین هیدرو با برقراری جریان بین آند مس و کاتد طلا در سل اندازه گیری، مقدار کلر را اندازه گیری می نماید.

در نتیجه این دستگاه احتیاج به هیچ گونه معرف قرص مانند و یا محلولی ندارد. مزیت دیگر این دستگاه استفاده از یک cleaner اتوماتیک می باشد که وظیفه آن تمیز نمودن سطوح آند و کاتد و جلوگیری از به وجود آمدن رسوب روی سطوح است. این cleaner از یک موتور الکتریکی و مقدار تقریبی ۲۰۰ عدد گوی تفلونی تشکیل شده است. با گردش دائم این گوی های تفلونی توسط موتور الکتریکی در سل اندازه گیری، سطح آند و کاتد همواره تمیز باقی مانده و هیچ خللی در اندازه گیری به وجود نمی آید.

هم چنین دقت بالای این دستگاه  mg/L۰٫۰۰۳خروجی آنالوگ ۴ تا ۲۰ میلی آمپر و خروجی       RS-232  جهت اتصال به کامپیوتر و امکان اضافه شده سنسور pH بر روی دستگاه و نمایش هر سه پارامترpH، کلراین و دما توسط دستگاه ها از قابلیت های ویژه این آنالایزر می باشد. این آنالایزر جهت استفاده در آب های چاه (آب های دارای آهن و سایر فلزات) مناسب می باشد. هم چنین قابلیت ارسال اطلاعات و هشدارهای مربوطه توسط سیستم های مخابراتی و sms را دارا است.

 

 دانلود بروشور آنالایزر آنلاین Hydro امریکا سری RAH-210

 

لطفا جهت سفارش با همکاران ما در بخش فروش تماس حاصل فرمائید.

دوشنبه, 07 اسفند 1396 ساعت 08:26

فیلتر کربن اکتیو


فیلتر کربن اکتیو به منظور حذف کلر آزاد، کدورت، طعم نامطبوع، بو و رنگ آب استفاده می شود. کربن اکتیو به علت خاصیت جذب بالا، مواد آلی موجود در آب را جذب و در نتیجه تجزیه می‌کند. در فیلتر کربن اکتیو، آب از بستر کربن فعال شده گرانولی عبور کرده و بو رنگ آن توسط سطح کربنی جذب می شود؛ در نتیجه آب بدون هر گونه طعم، بو و رنگی خارج خواهد شد. در این فیلتر کربنی، آب ورودی باید کاملاً زلال‌ شود و هیچ گونه مواد کلوئیدی و معلق نداشته باشد؛ لذا معمولاً فیلتر کربن اکتیو بعد از فیلتر شنی در فرآیند تصفیه آب قرار می‌گیرد. آبی که از کربن فعال عبور خواهد کرد، نباید اسیدی یا قلیایی باشد و پیش از عبور از بستر فیلتر کربنی باید خنثی شود. می‌بایست هرچند وقت یک بار این فیلترکربنی به منظور فعال شدن دوباره، در کوره تا ۹۰۰ درجه سانتی‌گراد حرارت داده شود. درمواردی می توان، کربن فعال را توسط بخار احیا کرد.

 

جنس بدنه فیلتر کربن اکتیو 

بدنه فیلترهای كربني می تواند از جنس استیل، FRP و یا کربن استیل با پوشش رنگ اپوكسي باشد و دانه‌ هاي كربن فعال درون این مخازن ریخته می‌شود. فیلترهای کربن اکتیو با توجه به میزان مواد جامد معلق موجود در آب، به منظور حفظ فضای انبساط خود هر چند وقت یک بار نیاز به شست و شوی معکوس دارند. این فرایند شست و شو مي تواند به صورت دستي، نيمه اتوماتيك و يا اتوماتيك انجام شود.

   

 

عملکرد فیلتر کربن اکتیو:

فیلتر کربن ‌اکتیو به تنهایی و یا به عنوان قسمت بسیار مهمی از سیستم های پیش تصفیه در اکثر فرآیندهای تصفیه آب و پساب مورد استفاده قرار می گیرد.

پدیده جذب در سطوح داخلی سوراخ های فیلترکربن اکتیو به دلیل وجود انرژی موازنه نشده ای است که بین اتم های سطحی و اتم های داخلی سطوح سوراخ ها وجود دارد. این انرژی به کمک جاذبه مولکولی واندروالس بر اثر شکسته شدن پیوند C-C ایجاد شده است و سطوح داخلی سوراخ ها، برای موازنه انرژی، مولکول های ناخالصی را جذب می کنند .

کربن فعال :

عنصر کربن به دو صورت آلوترپی بلوری با نام‌های الماس و گرافیت وجود دارد. کربن فعال از پیرولیز مواد کربنی از قبیل چوب، زغال‌سنگ، هسته یا پوسته بعضی میوه ‌ها هم چون پوسته نارگیل حاصل می‌گردد که طی مراحل بعدی با انجام عملیاتی، فعال‌ خواهد شد. جسم تولید شده دارای سطح متخلخلی است.

فعال کردن زغال به وسیله بخار در دمای ۹۵۰ درجه سانتی گراد صورت می پذیرد. زغال چوب در حالت فعال، جاذب گازها، مایعات و جامدات است و به طور کلی ماکروپورها حفره های ورودی یا عوامل اصلی جذب و مزوپورها حفره های موقت گذرا و میکروپورها حفره های اصلی ذخیره سازی می باشند. معمولاً ماکروپروها به مقدار خیلی کم در حدود ۵% در تشکیل سطوح ویژه داخلی دخالت می کنند و این حفره ها که به عنوان گذرگاه عمل می نمایند، موجب تسهیل در پدیده جذب در سطوح داخلی کربن اکتیو می شوند. این در حالی است که حفره های مزو نقشی در حدود ۹۵% در پدیده سطوح ویژه جذب را دارا می باشند و محل اصلی ذخیره مواد جذب شده می باشند. به طور متوسط ۴۰% از کل حفره ها مربوط به حفره های متوسط می باشد. توزیع قطر حفره ها در یک نمونه کربن فعال بستگی به نوع ماده اولیه و روش تولید کربن فعال دارد. جذب سطحی مولکول ها عموماً در حفره های ریز و متوسط رخ می دهد و حفره های بزرگ به عنوان مجراهایی برای عبور ماده جذب شونده و رسیدن آن به حفره های ریزتر به کار می آیند.

  

ویژگی های فیلتر کربن اکتیو:

 • قابليت تحمل فشار تا ۱۰ بار
 • مجهز به شير هوا گيري و فشارسنج
 • بدنه از جنس استيل / فايبر گلاس (FRP) /كربن استيل
 • قابل ارائه با سه شير دستي، نيمه ‌‌اتوماتيك و تمام اتوماتيك جهت شست و شوي معكوس

مزیت های فیلتر کربن اکتیو :

 • راهبری ساده
 • سرعت بالا در تصفیه
 • هزینه نگهداری کم در بهره برداری
 • نیاز به فضای کم در نصب و بهره برداری

کاربرد فیلتر کربن اکتیو :

 • تصفیه خانه های آب و فاضلاب
 • صنایع غذایی
 • صنایع آبکاری
 • صنایع فلزی و فولاد
 • کارواش
 • قالی شوئی
 • صنایع شوینده
 • صنایع شیمیایی
 • استخرهای شنا

 

لیست قیمت فیلتر کربن اکتیو در احجام مختلف ساخت شرکت پرتو کنترل هوشمند:

قیمت فیلتر کربن اکتیو  با توجه به میزان دبی عبوری، ضخامت ورق، حجم آن، نوع و سایز  لوله اتصالات و دیگر پارامتر ها متفاوت می باشد. جنس فیلتر کربن اکتیو  فلزی بوده و دارای رنگ اپوکسی آشامیدنی می باشد. قیمت فیلتر کربن اکتیو ارائه شده به صورت کامل با لوله اتصالات مربوطه و تمامی تجهیزات و آماده نصب می باشد. لازم به ذکر است که از کربن اکتیو گرانولی در این فیلتر ها استفاده شده است.

لیست قیمت فیلتر کربن اکتیو ساخت شرکت پرتو کنترل به شرح ذیل می باشد:

ببیبیبییب

جهت مشاوره و سفارش فیلتر کربن اکتیو مورد نظر خود لطفا با کارشناسان ما در بخش فروش تماس حاصل فرمائید.

پروژه های مرتبط

دوشنبه, 07 اسفند 1396 ساعت 07:52

چربیگیر

چربی و روغن ها یکی از آلاینده های معمول در انواع فاضلاب ها هستند. در بعضی موارد مقدار چربی و روغن ها آن چنان بالاست که استقرار یک سیستم حذف روغن و چربی ضرورت پیدا می نماید.

معمولاً فاضلاب هایی نظیر فاضلاب های تولیدی آشپزخانه ها، رستوران ها، کارواش، قالیشویی و واحد پکینگ در صنایع فولاد دارای چربی و روغن بالایی هستند. بعضاً غلظت آلاینده های فوق به قدری بالا است که لزوم استفاده از یک واحد چربی گیر برای جلوگیری از ایجاد مشکلات بیش تر نظیر آلودگی محیط زیست و گرفتگی چاه و انسداد توصیه می گردد. لازم به توضیح است که روش های مختلفی در حذف روغن و چربی از پساب پیشنهاد می گردد که مقرون به صرفه ترین و اقتصادی ترین روش، استفاده از روش ثقلی می باشد. به سبب کارایی و هزینه کم، امروزه در اغلب موارد از این روش برای حذف چربی و روغن ها از فاضلاب استفاده می شود.

روش شناور سازی ثقلی نوعی روش فیزیکی تصفیه فاضلاب است که طی آن نیاز به هیچ گونه تجهیزات الکترومکانیکالی نبوده و کاملاً مقرون به صرفه از جهت هزینه اولیه و نگهداری می باشد.

از آن جا که وزن مخصوص روغن و چربی ها کم تر از فاضلاب و در حدود 9/0 گرم بر سانتی متر مکعب است، این ذرات تمایل به شناوری بر روی سطح فاضلاب را دارند.

به منظور انجام این فرایند تنها لازم است که یک محیط آرام و بدون اغتشاش برای فاضلاب فراهم گردد. بنابراین چربیگیرها با توجه به همین اصل ساده و در عین حال کلیدی طراحی و ساخته می شوند.

فاضلاب خروجی از ساختمان وارد چربی گیر شده و پس از رد شدن از آشغالگیر تمامی عوامل ریز و درشت از آن جدا شده و سپس توسط مکانیزمی وارد سیستم چربیگیر می شود که طی آن از سرعت پساب حاوی روغن کاسته شده تا به صورت لایه ی ورقه ای روی سطح آب به صورت شناور باقی بماند. پساب بدون روغن از قسمت خروجی از سیستم خارج شده تا وارد فرآیندهای تصفیه فاضلاب گردد.

 

 کاربرد چربیگیر:

 • حذف روغن و چربی ها از فاضلاب جهت جلوگیری از گرفتگی لوله ها، منهول ها و چاه های جذبی
 • حذف مواد معلق و ذرات قابل ته نشینی از فاضلاب جهت جلوگیری از پر شدن سریع چاه جذبی و هم چنین جلوگیری از انسداد و گرفتگی لوله ها و منهول های فاضلاب
 • پیش تصفیه انواع فاضلاب های بهداشتی و صنعتی و کاهش بار آلودگی فاضلاب
 • متعادل سازی کیفی و کمی فاضلاب در سیستم های تصفیه فاضلاب
 • استفاده به عنوان ایستگاه پمپاژ

روش های چربیگیری:

ازجمله روش های چربی گیری که به نوع فاضلاب بستگی دارد عبارتند از:

 • ثقلی
 • DAF
 • API
 • CPI

پروژه های مرتبط

دوشنبه, 07 اسفند 1396 ساعت 07:48

مبدل حرارتی

مبدل حرارتی ( Heat Exchanger ) دستگاهی است که انرژی حرارتی را از سیالی به سیال دیگر منتقل می کند. سیال ممکن است مایع یا گاز باشد. به این صورت که دو سیال با دمای مختلف را وارد محفظه می کنند و میان آن ها انتقال حرارت صورت می گیرد.

کاربرد مبدل حرارتی در پالایشگاه، نیروگاه، موتورخانه ساختمان، یخچال، سیستم های تهویه مطبوع و … می باشد.

 

انواع و اجزای مبدل های حرارتی:

مبدل های حرارتی بر اساس کاربری، شکل انتقال حرارت، نوع ساخت و … دسته بندی های مختلفی دارد. برخی از مشهورترین انواع مبدل ها به شرح زیر است:

 • مبدل حرارتی پوسته ولوله:

این مبدل متشکل از یک پوسته استوانه ای و کویل مسی است که معمولاً کویل، مسیر گردش سیال ثانویه (سیال گرم شونده) و پوسته، محل عبور سیال اولیه (سیال گرم کننده) است.

 

 • مبدل حرارتی مستغرق:

مبدل حرارتی مستغرق نیز در انواع مختلف صفحه ای، لوله ای، لوله ای پیوسته یا لوله U شکل طراحی و ساخته می شود. ساختار این مبدل ها به گونه ای است که در سیال گرم شونده غوطه ور هستند. در این نوع مبدل ها کویل محل گردش سیال اولیه است.

 

 • مبدل حرارتی لوله ای:

این نوع مبدل ها از دو لوله متداخل هم مرکز تشکیل می شود که سیالات گرم شونده و گرم کننده هرکدام در یکی از لوله ها جریان پیدا می کند.

 

انتقال حرارت در مبدل حرارتی:

مبدل حرارتی دستگاهی است که برای انتقال حرارت از جریانی با دمای بالاتر به جریانی با دمای پایین تر مورد استفاده قرار می گیرد.

انتقال حرارت در هر مبدل حرارتی بنابر درجه حرارت سیال ها به سه صورت زیر صورت می پذیرد:

انتقال حرارت هدایتی، انتقال حرارت جابجایی، انتقال حرارت تشعشعی

پارامترهای مهم در انتخاب مبدل حرارتی:

جهت انتخاب مبدل حرارتی پارامترهای مهمی دخیل می باشد:

 • مشخص نمودن فاز دو سیال
 • سپس وضعیت هر دو سیال از نظر دمای رفت و برگشت
 • هم چنین دبی باید مشخص گردد

جنس مبدل هاي حرارتي پوسته و لوله برحسب نوع سيال وخورندگي سيال جاري در آن متفاوت مي‌باشد. معمولاً بدنه ازنوع كربن استيل، استنلس استيل و يا برنج بوده و تيوب هاي داخلي آن معمولا ًاز جنس مس، استنلس استيل، كربن استيل، برنج و… مي‌باشند. طريقه كاركرد آن به اين صورت است كه انرژي و گرما از سيال گرم به ديواره تيوب ها (لوله‌هاي داخل) منتقل شده و از طرف ديگر اين حرارت به سيال سرد انتقال مي‌يابد.

ساختمان مبدل هاي حرارتي از سه قسمت سر جلويي، پوسته و سرعقبي تشکیل شده است كه هركدام از آن ها برحسب مورد استفاده، داراي انواع مختلفي هستند كه در جدول زير نشان داده شده‌اند:

اساس انتخاب نوع مبدل برحسب نوع دو سيال جاري در آن، و اساس محاسبه آن طبق دبي، دماي ورودي، دماي خروجي، فشار نوع سيال گرم و پيدا شدن سطح حرارتي مطلوب مي‌باشد.

شرکت پرتو کنترل هوشمند با بهره گیری از کادر مجرب و نیروهای متخصص، مبدل های حرارتی را با بهترین کیفیت و طبق نظر کارفرما ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیش تر و استعلام قیمت مبدل حرارتی با ما تماس بگیرید.

دوشنبه, 05 آذر 1397 ساعت 10:46

بهترین قیمت آشغالگیر

با توجه به ورود ذرات مختلف در آب ورودي به تصفيه خانه ها، به ويژه ريزش برگ در فصول مختلف سال، در صورت ورود اين ذرات به سيستم تصفيه خانه موجب آسيب ديدگي يا گرفتگي پمپ ها، شيرآلات، خطوط لوله و ساير متعلقات مي گردد. لذا به منظور جلوگيري از ورود اين گونه ذرات به واحدهاي مختلف تصفيه خانه مي بايست از سيستم آشغالگير (آشغالگیر به انگلیسی :Dirt stuck) مناسب استفاده گردد.

معمولاً برای جدا کردن مواد درشت و آشغال موجود در فاضلاب از آشغالگیر استفاده می شود. آشغالگیر درشت برای جدا کردن مواد درشت نظیر شاخ و برگ، بطری و ... و آشغالگیر متوسط برای جدا کردن مواد نسبتاً درشت به کار می رود. لازم به ذکر است که در صورت استفاده از پمپ و سایر تجهیزات مکانیکی استفاده از آشغالگیر ضروری است.

 در حال حاضر آشغالگيرهاي مورد استفاده در کانال هاي آب تصفيه خانه ها به صورت صفحه مشبك و يا صفحه ميله اي ساخته شده و با زاويه نصب ۴۵ الي ۶۰ درجه در مسير كانال انتقال آب يا فاضلاب قرار مي گيرند.

با توجه به اين که در اکثر مواقع حجم زيادي از ذرات و جامدات در آب ورودي به تصفيه خانه وجود دارد، عدم جمع آوري مداوم آن ها موجب مسدود شدن سريع آشغالگيرها گرديده و مي بايست به طور مداوم تميز گردند.

علاوه بر اين بسياري از ذرات ريز و باريک، با عبور از آن ها وارد سيستم تصفيه خانه مي گردند. لذا به منظور رفع اين مشکلات و با استفاده از تکنولوژي روز دنيا مي توان از سيستم هاي آشغالگيري مدرن تر استفاده نمود که علاوه بر راندمان بالا در جداسازي ذرات و آشغال هاي ريـــز، داراي قابليت تميـــز شدن خودکار مي باشند. لذا از اين گونه سيستم ها، مي توان به آشغالگيــــرهاي پلکاني اشاره نمود.

در برخي موارد نيز آشغالگيرها از نوع مکانيکي و مجهز به قاب و چنگك جمع آوري آشغال مي باشند.

مزايا و ويژگي هاي سيستم آشغالگير تصفیه خانه فاضلاب:

 • قابليت عبور جريان زياد آب و فاضلاب از آشغالگیر
 • ايجاد حداقل افت فشار در اثر عبور از آن
 • راندمان بالا در حذف آشغال و ذرات موجود در آب
 • قابليت حذف ذرات ته نشين شده از کف کانال
 • مقاومت بالا به مواد خورنده از جمله اسيد
 • کنترل بو با توجه به اينکه در محفظه بسته قرار دارد
 • عدم انسداد صفحات آشغالگير توسط دانه ها و ذرات
 • عملکرد و نگهداري آسان
 • هزينه پائين بهره برداري

آشغالگیرها در اشکال و با ابعاد متفاوت (برحسب مواد ریز و درشت ورودی) ساخته می شوند. معمولاً در تصفیه خانه هایی با حجم کاری کم تر از ۱۰۰۰ متـر مکعب فاضلاب، از آشغالگیرهای دستی (ریز و یا درشت) در کانال هایی با عمق کم تر از ۲ متر استفاده می شود. به این منظور به دلیل عمق کم کانال و کوچک بودن سطح آشغالگیر، نحوه تمیز نمودن آشغال های موجود بر روی شبکه آن توسط چنگک دستی انجام می شود. به این دلیل به این گونه آن ها، دستی گفته می شود. فاصله بین میله ها در آشغالگیر درشت بین (۴۰-۱۰۰) میلی متر و در آشغالگیرهای ریز بین (۱۰-۳۰) میلی متر در نظر گرفته می شود .

زاویه استقرار این گونه آشغالگیرها در کانال سیال (آب و یا فاضلاب) معمولاً بین ۴۵ تا۶۰ درجه می باشد. میزان حذف مواد معلق در آن ها بین 2 تا 3 میلی گرم در لیتر و حذف BOD بین 3تا 7 میلی گرم در لیتر در نظر گرفته می شود. سرعت عبوری فاضلابی بین3/0 تا 9/0 متر در ثانیه باید در نظر گرفته شود.

انواع آشغالگیر فاضلاب:

 • آشغالگیر مکانیکی
 • آشغالگیر دستی
 • آشغالگیر سبدی
 • آشغالگیر گیربکسی
 • آشغالگیر دانه درشت
 • آشغالگیر دانه ریز
 • آشغالگیر تمام اتوماتیک

 

آشغالگیر میله ای با بازوی متحرک الکترومکانیکی:

در این نوع آشغالگیر با قرار دادن آشغالگیر میله ای در داخل کانال از ورود آشغال به تصفیه خانه جلوگیری می شود. با توجه به نوع آشغال های موجود فواصل بین میله ها تنظیم می گردد.

در این روش برای جمع کردن و بالا آوردن آشغال جمع شده در پشت آشغالگیر از یک بازوی متحرک که دارای چنگک مناسب بوده و به صورت اتوماتیک می باشد، استفاده می شود. پس از بیرون آوردن آشغال ها آن ها را مستقیماً داخل سبدی مناسب که در بالای آشغالگیر میله ای تعبیه شده است می ریزند و یا توسط نوار نقاله یه قسمت دیگر منقل می کنند.

آشغالگیر میله ای با چنگک الکترو مکانیکی دوار :

در این نوع نیز با قرار دادن آشغالگیر میله ای در داخل کانال از ورود آشغال به تصفیه خانه جلوگیری می شود. با توجه به نوع آشغال های موجود فواصل بین میله ها تنظیم می گردد.

در این روش برای جمع کردن و بالا آوردن آشغال جمع شده در پشت آشغالگیر از دو عدد چنگک دوار که بر روی تسمه سوار شده است و به صورت اتوماتیک در حال چرخش می باشند، استفاده می شود. پس از بیرون آوردن آشغال ها مانند مورد قبل آن ها را به قسمت دیگر منتقل می کنند.

آشغالگیر نواری( بلت اسکرین) :

در این نوع، از تیغه های به هم چسبیده و دوار استفاده می شود و به صورت مداوم در حال چرخش می باشند. فاضلاب و یا سیال از لابه لای تیغه ها عبور کرده و آشغال های موجود در آن به تیغه ها گیر می کنند و با چرخش تیغه ها آشغال ها به بیرون هدایت می شود و در قسمتی جمع آوری می شود.

 

آشغالگیر اسکرو:

در این نوع آشغالگیر برای بیرون آوردن آشغال ها از کف کانال از یک شفت مارپیچ استفاده می شود که این شفت توسط الکتروموتور مربوطه به صورت اتوماتیک درحال چرخش می باشد. این حرکت دورانی باعث حرکت آشغال ها به بیرون کانال می شود. در انتهای مسیر حرکت شفت، یک سبد یا یک نوار نقاله وجود دارد که باعث جمع شدن و انتقال آشغال ها می شود.

آشغالگیر میله ای با چنگک دستی :

از پرکاربردترین انواع آشغالگیر است که با قرار دادن در داخل کانال، آشغال ها در پشت میله های آن مانده و اپراتور با توجه به میزان آشغال های جمع شده به وسیله چنگک آن ها را بالا آورده و به داخل سبد انتقال می دهد.

آشغالگیر سبدی :

این نوع آشغالگیر ساده ترین نوع آشغالگیر می باشد که فاضلاب ابتدا وارد سبدی ساخته شده از ورق پانچ استیل و یا گالوانیزه می شود، سپس آشغال های موجود در آن جدا سازی می شود. با توجه به نوع فاضلاب و آشغال های موجود در آن، قطر مش های ورق پانج متفاوت خواهد بود. حمل این آشغالگیر به صورت دستی و یا به صورت استفاده از جرثقیل منو ریلی خواهد بود.

 

 

 

شرکت پرتو کنترل هوشمند در زمینه طراحی و ساخت انواع آشغالگیر و دانه گیر به صورت گسترده در حال فعالیت می باشد.

جهت استعلام قیمت آشغالگیر، مشاوره و خرید آشغالگیر با همکاران ما در بخش فروش تماس بگیرید.

 

پروژه های مرتبط

دوشنبه, 07 اسفند 1396 ساعت 06:59

دریچه کشویی آب بند

دریچه کشویی و بالابر سازه ای کنترلی دبی فاضلاب

از آن جا که ساخت و نگهداري سازه هاي هيدروليكی، هزينه هاي سنگيني را به دنبال دارد، كنترل ميزان و هم چنين سطح آب در كانال هاي آبرساني ضروري است. برای كنترل مقدار آب رها شده از سدها و همین طور سطح آب در كانال هاي آبرساني، نياز به نصب سازه هاي مناسب بر روي سدها و كانال هاست تا در این صورت سطح آب و ميزان دبي عبوري با مقدار تقاضا هماهنگ گردد.

برای نیل به اهداف ذکر شده، مهم ترين و معمول ترين سازه هايي كه استفاده مي شوند، دريچه هايي هستند كه با شكل هاي مختلف بر روي سرريز آزاد يا داخل مجراهاي آبگيري و کانال هاي آبرساني به كار مي روند. از دریچه ها جهت تنظیم و کنترل جریان آب یا فاضلاب در کانال های روباز و یا در خروجی حوضچه ها استفاده می شود. به این ترتیب تخمين دبي عبوري از زير دريچه ها يکي از مسائل مهم هيدروليک است. دريچه ها انواع مختلفي دارند که در معمول ترين تقسيم بندي، به دو نوع کشويي و قطاعي تقسيم مي شوند. اين دريچه ها به دريچه هاي زيرگذر معروف شده اند.

دریچه ها انواع گوناگونی دارند که در این جا به چند نوع متداول و قابل عرضه توسط این شرکت اشاره می گردد:

دریچه کشویی آب بند :

دریچه کشویی با حرکت قائم و عمدتاً به شکل چهارگوش فولادی یا گرد چدنی می باشد که به کمک آن می توان جریان مایع را کاملاً بست یا باز نمود.

دریچه های کشویی شامل صفحه اصلی دریچه، لاستیک های آب بندی، قاب فولادی نگهدارنده، شافت انتقال نیرو و فلکه دستی بالابر یا گیربکس دستی یا برقی جهت حرکت دریچه می باشند. دریچه های کشویی در کانال های روباز به ویژه در تأسیسات آبیاری و زهکشی، مخازن و حوضچه های تصفیه آب و فاضلاب کاربرد دارند.

دریچه سرریز :

دریچه سرریز با قابلیت بازشدگی، امکان تنظیم ارتفاع مایع بالادست یا تنظیم جریان خروجی از مخزن را فراهم می سازد. این دریچه ها از صفحه اصلی قابل تنظیم، لاستیک های آب بندی، قاب نگهداری و شافت انتقال نیرو با مکانیسم دستی یا مکانیکی توسط گیربکس تشکیل می شوند. کاربرد ویژه دریچه های سرریز با هدف تنظیم ارتفاع مایع در مخازن هوادهی و واحدهای زلال سازی تصفیه آب و فاضلاب می باشد.

 روش های دریچه کشویی و بالابر سازه ای کنترلی دبی فاضلاب  به نوع فاضلاب بستگی دارد.

انواع دریچه های کشویی (دریچه آب بند):

 دریچه کشویی و بالابر سازه ای سرریزی

دریچه کشویی و بالابر سازه ای گیربکسی دستی

دریچه کشویی و بالابر سازه ای گیربکسی دستی قابل تبدیل به برقی

دریچه کشویی و بالابر سازه ای گیربکسی برقی

دریچه کشویی و بالابر سازه ای مکانیکی

 

پروژه های مرتبط

یکشنبه, 06 اسفند 1396 ساعت 13:27

شبکه جمع آوری فاضلاب

شبکه جمع آوری فاضلاب:

شبکه جمع آوری فاضلاب با روی آوردن انسان ها به زندگی گروهی به وجود آمد. در پی به وجود آمدن شهرها و افزایش شبکه های آب رسانی، دفع پساب های به وجود آمده به منظور حفظ محیط زیست به امری لازم و ضروری تبدیل شد.

تا پیش از حدود صد سال پیش کانال های دفع فاضلاب به صورت روباز بود؛ پس از مشاهده اثر این نوع از دفع فاضلاب بر شیوع بیماری های واگیردار، اجرای شبکه دفع فاضلاب زیرزمینی امری مهم جلوه کرد.

به طور معمول انتقال فاضلاب در شبکه جمع آوری فاضلاب به روش ثقلی انجام می گیرد. لذا به منظور کاهش هزینه، همواره شیب زمین در مطالعات اولیه و به هنگام طراحی مد نظر قرار گرفته و بر مبنای آن طراحی صورت می پذیرد.

شیب خط لوله حداقل ۰٫۲ درصد و حداکثر ۲ در صد در نظر گرفته می شود. در مکان هایی با شیب زمین بیش تر، منهول هایی در نظر گرفته می شود که سرعت انتقال فاضلاب را کاهش دهد.

در این نوع از جمع آوری فاضلاب، میزان دبی فاضلاب، سایز و شیب خط لوله انتقال، و محل قرار گرفتن منهول ها مورد مطالعه قرار می گیرند. با محاسبه موارد ذکر شده در شبکه جمع آوری فاضلاب، سرعت انتقال فاضلاب مورد کنترل قرار خواهد گرفت.اگر سرعت انتقال فاضلاب کم تر از مقدار مجاز آن باشد، موجب ته نشین شدن ذرات و به وجود آمدن بوی تعفن می شود. بالا بودن سرعت انتقال فاضلاب نیز جریان آشفته را در فاضلاب به وجود آورده که موجب متصاعد شدن گازهای موجود در فاضلاب می شود.

در کنار مواردی که در بالا برای محاسبه و کنترل سرعت انتقال فاضلاب ذکر شد؛ باید این نکته مورد توجه قرار گیرد که در مناطق شهری میزان تولید فاضلاب در ساعاتی از روز به اوج مقدار خود می رسد. برای مثال ساعات اولیه روز، ما بین ساعت 7 تا 9 صبح و هم چنین ساعات اولیه شب مابین ساعت 7 تا 10 شب نیز با اوج تولید پساب روبه رو هستیم.

همان طور که ذکر شد سرعت  جمع آوری و انتقال فاضلاب در شبکه جمع آوری فاضلاب مسأله مهمی است. در شبکه جمع آوری فاضلاب به روش ثقلی، از شیب زمین برای انتقال فاضلاب استفاده می کنند. در صورت مناسب نبودن شیب زمین، خط لوله انتقال را در عمق بیش تری دفن می کنند تا شیب مناسب که در محاسبات به دست آمده است، حفظ شود.

Sewage collection networkشبکه جمع اوری فاضلاب 1

Sewage collection networkشبکه جمع اوری فاضلاب 2

Sewage collection networkشبکه جمع اوری فاضلاب 3

Sewage collection networkشبکه جمع اوری فاضلاب 4

Sewage collection networkشبکه جمع اوری فاضلاب 6

از آن جا که فاضلاب هایی که از مناطق شهری جمع آوری شدند، جهت انتقال به تصفیه خانه، وارد خطوط اصلی یا شاه لوله ها می شوند؛ لوله های با سایز بزرگ تر به منظور انتقال دبی بیش تر مورد نیاز است. میزان دقیق سایز لوله ها با در نظر گرفتن دبی عبوری و شیب زمین محاسبه می شوند.

 

Sewage collection networkشبکه جمع اوری فاضلاب 5

 

پروژه های مرتبط

یکشنبه, 06 اسفند 1396 ساعت 13:24

سپتیک

سپتیک تانک یا مخزن متعادل ساز اولیه پکیچ تصفیه فاضلاب(پلی اتیلنی بتنی) در واقع یک راه ساده و مؤثر برای تصفیه مقدماتی فاضلاب های خانگی، شهری و صنعتی است که در عین کارآمدی و مفید بودن، نصب ساده و البته کم هزینه ای دارد.(سپتیک تانک را در واقع می توان یک چاه مصنوعی در نظر گرفت)

نحوه ی عملکرد سپتیک تانک:

نحوه عملکرد سپتیک تانک به این صورت است که فاضلاب توسط لوله ورودی مخزن وارد سپتیک تانک می شود و با سرعت کم درون مخزن انباشته می شود؛ به طوری که به مدت ۲ تا 3 روز داخل تانک می ماند. در نتیجه این عمل، مواد جامد و معلق در فاضلاب به صورت لجنی در کف تانک انباشته شده ومواد معلق سبک از جمله چربی ها، صابون ها و روغن و… به تدریج به صورت کف غلیظی در سطح مایع شناور می شود و وارد بخش دوم تانک که با استفاده از جداره به دو بخش تقسیم شده می شوند. در بخش اول مواد جامد و معلق، به صورت لجن ته نشین شده و این لجن ها با تولید باکتری های بی هوازی و فعالیت این نوع باکتری ها منجر به تصفیه اب و کم شدن حجم لجن ها می شود.

باید توجه داشت که ارتباط بین بخش اول و دوم به گونه است که هیچ راهی برای ورود مواد معلق و جامد از بخش اول به بخش دوم  نیست؛ بنابراین پساب زلال شده از بخش اول که وارد بخش دوم شده، توسط لوله خروجی از تانک خارج می شود و مرحله ی تصفیه مقدماتی انجام می شود.

در ضمن در این مرحله برای جلوگیری از بوی بد ناشی از تجزیه لجن ها و آزاد شدن گاز سولفور، برای سپتیک درب محافظی در نظر گرفته شده است.

سپتیک تانک پلی اتیلنی دو جداره:

 •  سپتیک تانک پلی اتیلنی مخزن استوانه ای است که می توان به هر صورت دلخواهی آن را ساخت و به صورت افقی در عمق زمین می شوند. سپتیک تانک پلی اتیلنی، حجمی در حدود ۲ تا ۸۵ متر مکعب دارد. 

مزایای سپتیک تانک پلی اتیلنی:

 • سیستم آماده
 • نصب ساده
 • تصفیه دائم
 • آب بندی کام
 • داشتن محیطی سالم و بهداشتی.
 • عدم صدمه در حوادث طبیعی
 • استحکام جداره وامکان مدفون کردن آن
 • ضد اشعه خورشید
 • ساخت سپتیک تانک مطابق با استاندارد DIN4261 و CSAB66

راندمان تصفیه در سپتیک تانک:

از آن جایی که تصفیه فاضلاب در سپتیک تانک به صورت ناقص انجام می گیرد، می توان گفت که راندمان تصفیه در این سیستم ۴۰-۵۰ درصد می باشد.

بنابراین در مواردی که هدف از تصفیه فاضلاب، تأمین استاندارد های مشخص شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست نباشد؛ جهت حذف بخشی از مواد معلق و چربی فاضلاب از این سیستم می توان استفاده کرد.

در صورتی که هدف از تصفیه فاضلاب رسیدن به استانداردهای زیست محیطی باشد؛ باید از تصفیه خانه های پیش ساخته و یا بتنی استفاده نمود. فرایند تصفیه فاضلاب در این تصفیه خانه به صورت کامل انجام می گیرد و شامل تمامی مراحل تصفیه می باشد.

دفع پساب سپتیک تانک:

فاضلابی که در سپتیک تانک تصفیه شده است معمولاً به ۲ روش دفع می شود:

 • دفع پساب در زمین: در صورتی که سطح آب زیر زمینی پایین و امکان ایجاد چاه جذب کننده فاضلاب موجود باشد.

در صورتی که سطح آب زیر زمینی بالا باشد و زمین از نفوذ پذیری زیادی برخوردار نباشد، باید پساب را زیر سطح زمین پخش نمود. در این صورت پساب با کمک یک شبکه و لوله های سوراخ دار در زیر زمین و در عمق ۴۵ تا ۹۰ سانتی متری پخش می گردد.

 • وارد کردن پساب به فاضلاب شهری: پس از انجام عملیات پیش تصفیه در سپتیک تانک ها می توان پساب خروجی را جهت عملیات تکمیلی تصفیه، به فاضلاب شهری هدایت نمود.

موارد کاربرد سپتیک تانک:

 • مجتمع های مسکونی خدماتی اداری
 • ویلاها
 • خوابگاه های دانشجویی
 • پادگان ها
 • هتل ها
 • مجتمع های ورزشی فرهنگی آموزشی
 • و …

نصب سپتیک تانک:

 • فاصله مناسب از ساختمان حداقل ۳ متر
 • عمق نصب سپتیک باید به طریقی باشد که خروجی فاضلاب به صورت ثقلی وارد لوله ورودی سپتیک شود.
 • در صورتی که خروجی پساب سپتیک تانک وارد زمین یا خاک می شود، زمین مورد نظر باید حداقل ۱۰ متر از ساختمان فاصله داشته با شد و حداقل ۳۰ متر از چاه های آب فاصله داشته باشد.
 • در صورتی که در محل نصب، امکان تردد ماشین آلات سنگین وجود دارد، توصیه می شود به وسیله فنس، جداسازی صورت گیرد.
 • زیر سازی و رگلاژ محل نصب سپیتک ضروری است.(شیب سطح زیر سپتیک صفر در صد باید باشد.)
 • فوندانسیون بایستی به ضخامت ۲۰ سانتی متر و از نوع آرماتور بندی شده باشد و ابعاد آن طوری باشد که از هر طرف به اندازه ۵۰ سانتی متر از طول و عرض (قطر) سپتیک بیش تر باشد.

نکات مهم جهت بهبود عملکرد سپتیک تانک:

 • ممانعت از عبور خودروی سنگین روی سپتیک تانک به دفعات مکرر
 • ممانعت از ورود اشیا غیر قابل تجزیه مانند پلاستیک و….
 • خودداری از ورود رنگ، روغن موتور، سموم، کود شیمیایی
 • استفاده از آب داغ به جای استفاده از مواد شیمیایی جهت باز نمودن مسیر فاضلاب مسدود شده

 

به منظور اطلاع از قیمت سپتیک تانک و دریافت استعلام درخواستی و خرید سپتیک تانک از شرکت پرتو کنترل هوشمند کافیست با شماره های ما تماس حاصل نمایید.

یکشنبه, 06 اسفند 1396 ساعت 13:22

روش های تصفیه فاضلاب

روش های تصفیه فاضلاب:

شرکت پرتو کنترل هوشمند با توجه به نوع فاضلاب، توانایی طراحی فرآیند مناسب و اجرای انواع روش های تصفیه فاضلاب بهداشتی و یا تصفیه فاضلاب صنعتی را با استفاده از پکیج های پیش ساخته به شرح ذیل دارد:

 • تصفیه فاضلاب به روش لجن فعال به روش هوادهی گسترده یا عمقی
 • تصفیه فاضلاب به روش لجن فعال به روش بی هوازی
 • تصفیه فاضلاب به روش فرآیند IFAS
 • تصفیه فاضلاب به روش فرآیند AGAR
 • تصفیه فاضلاب به روش دیسک بیولوژیکی گردان یا RBC
 • تصفیه فاضلاب با استفاده از فرآیند SBR
 • تصفیه فاضلاب با استفاده از فرآیند MBR
 • تصفیه فاضلاب به استفاده از صافی چکنده یا بیوتاور
 • تصفیه فاضلاب با فرآیند UASB
 • تصفیه فاضلاب با فرآیندMBBR