منبع دریاچه ای تصفیه خانه با فیلتر های پیشرفته برای گندزدایی و ضدعفونی

فاضلاب چیست؟

به مجموعه آب های آلوده و مصرف شده که برای استفاده دوباره نیاز به تصفیه و پاکسازی دارند، فاضلاب گفته می شود.در حقیقت آب مصرف شده ای که از حالت انتفاعی خود ساقط می شود را فاضلاب گویند. ۹۹٫۹درصد فاضلاب را آب و ۰٫۱ درصد باقی مانده را ناخالصی و آلاینده ها تشکیل می دهند. مواد آلاینده می تواند شامل مواد آلی تجزیه پذیر و تجزیه ناپذیر، فلزات سنگین، مواد معلق، مواد مغذی و جامدات محلول باشد که وجود و میزان غلظت هر یک از این مواد وابسته به منشاء تولید فاضلاب است.

تصفیه فاضلاب شامل حذف مواد معلق و شناور از فاضلاب، تبدیل مواد ناپایدار موجود در آن به مواد پایدار، جداسازی مواد سمی محلول و نامحلول و گندزدایی و نابودی میکروب ها است.

تصفیه فاضلاب به منظور تأمین آب بهداشتی و قابل شرب برای مردم، پاک سازی محیط زیست از وجود فاضلاب، بازیافت فاضلاب، تولید کود طبیعی و تولید انرژی انجام می پذیرد.

تقسیم بندی فاضلاب :

 فاضلاب بهداشتی

ـ فاضلاب صنعتی

ـ فاضلاب شهری

ـ فاضلاب سطحی

ـ فاضلاب کشاورزی

آشغالگیر و پمپ کم فشار تصفیه آب و فاضلاب

فاضلاب های سطحی:

  • این فاضلاب ها در اثر برف، باران و ذوب یخ ها و روان شدن آنها در شهرها ایجاد می شوند.

  • گاهاً آلودگی این نوع فاضلاب ها از فاضلاب خانگی بیش تر است.

فاضلاب خانگی:

این نوع از فاضلاب ناشی از دستگاه های بهداشتی مانند توالت ها، حمام، ماشین های لباس شویی و ظرف شویی، پساب آشپزخانه و شست و شوی بخش های مختلف خانه است.

فاضلاب مغازه ها، فروشگاه ها، تعمیرگاه ها، رستوران ها و… نیز در این دسته قرار می گیرند.

به آبھای مصرف شده در واحدھای مختلف یک صنعت یا واحد تولیدی که به نحوی دچار نوعی آلودگی شده باشند فاضلاب صنعتی گفته می شود.

مهمترین تفاوتی که می تواند فاضلاب صنعتی با خانگی داشته باشد عبارت است از :

۱- امکان وجود مواد و ترکیبات شیمیایی و سمی در فاضلاب صنعتی بیش تر است.

۲- خاصیت خورندگی آن بیش تر است.

۳- خاصیت اسیدی و قلیائی بیش تری دارد.

۴- امکان وجود ارگانیسم ھای زنده در آن کم تر است.

فاضلاب صنعتی:

Degreasers پکیج تصفیه فاضلاب عفونی

 سیستم های تصفیه فاضلاب:

شرکت پرتو کنترل هوشمند، سیستم های تصفیه فاضلاب خود را با توجه حجم فاضلاب تصفیه شده به صورت فلزی، بتنی، پلی اتیلنی و کامپوزیتی طراحی و اجرا می نماید. در سال های اخیر تمایل به استفاده از واحدهای پیش ساخته تصفیه آب و فاضلاب به شکل پکیج های قابل حمل به ویژه برای اجتماعات کوچک از قبیل مناطق روستایی، کمپ ها، سایت های کارگاهی، یگان های نظامی رو به افزایش است.
پساب های آلوده و بیماری زا پس از هدایت به سیستم تصفیه فاضلاب و طی مراحل مختلف، تصفیه و به پسابی زلال، بدون بو و عاری از مواد معلق، پالایش شده و پس از گندزدایی با ترکیبات کلر یا گاز ازن مطابق با استانداردهای محیط زیست قابل دفع به آب های سطحی و زیرزمینی یا استفاده در مصارف دوره ای آبیاری فضای سبز خواهد بود.
با ساخت تصفیه خانه های پیش ساخته به صورت واحد های آماده، علاوه برکاهش قابل ملاحظه در هزینه ها و زمان، امکان حمل و جابجایی آن ها فراهم می شود.

شاخص های آلودگی آب و فاضلاب:

سیستم هایی هستند که برای تصفیه فاضلاب بهداشتی- انسانی و صنعتی، طراحی و ساخته شده اند. طراحی سیستم های تصفیه فاضلاب به گونه ای است که می توان تمامی پارامتر های مضر فاضلاب را کاهش داد و در خروجی سیستم تصفیه، فاضلابی زلال، بدون بو و عاری از پارامترهای مضر داشت و برای مصارف آبیاری و راه سازی در محیط ها، رودخانه ها و دریا و… استفاده کرد و فاضلاب را به چرخه برگرداند.
با توجه به متفاوت بودن نوع فاضلاب ها و تفاوت درمقدار هر پارامتر در فاضلاب های مختلف روش تصفیه فاضلاب متفاوت خواهد شد به عنوان مثال: تصفیه فاضلاب بهداشتی، انسانی، بیمارستانی، کارخانه جات، کشتارگاه ها، آشپزخانه های صنعتی، داروسازی، کارتن سازی و… که در هر کدام از این فاضلاب ها با توجه به پارامتر های آن سیستم تصفیه فاضلاب که شامل پکیج تصفیه فاضلاب فلزی یا تصفیه خانه فاضلاب بتنی است، با توجه به حجم فاضلاب انتخاب می شود. روش تصفیه فاضلاب و مراحل آن به گونه ای طراحی می شود که فاضلاب تصفیه شده و خروجی سیستم تصفیه، مطابق با استاندارد های محیط زیست باشد.

شرکت پرتو کنترل هوشمند با بررسی پارامترهای مضر محیط زیست موجود در فاضلاب و پساب تولیدی، بهترین روش تصفیه فاضلاب را به شما مشتریان عزیز ارائه می نماید و این توانایی را دارد که سیستم هایی تا حجم ۵۰۰ متر مکعب در روز را به صورت پکیج تصفیه فاضلاب فلزی و حجم های بالاتر به صورت تصفیه خانه فاضلاب بتنی اجرا نماید.

شرکت پرتو کنترل هوشمند توانایی طراحی و اجرای تمامی بخش ها و فعالیت های مرتبط با تصفیه فاضلاب، شامل موارد ذیل را با استفاده از پرسنل متخصص دارا می باشد. جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیش تر با ما تماس بگیرید.

عدم تصفیه فاضلاب چه مضراتی می تواند داشته باشد؟

  • بالا آمدن سطح آب های زیر زمینی بر اثر تخلیه فاضلاب ها که گاهی سبب بالا آمدن سطح آب تا روی زمین در مناطق پایین شهر می شود.

  • آلودگی آب های زیر زمینی به دلیل دفع فاضلاب

  • آلودگی خاک که ناشی از دفع مواد بیولوژیکی و شیمیایی در آن است و از طریق زنجیره غذایی این آلودگی به انسان نیز منتقل می شود.

  • صدمه به حیات آبزیان بر اثر آلودگی آب های رودخانه ها، دریاها و …

  • عدم امکان استفاده مجدد از پساب فاضلاب حاصل از تصفیه فاضلاب و در نتیجه تحمیل بار اقتصادی سنگین به منظور انتقال و تأمین آب مورد نیاز

Concrete tanks مخازن بتنی تصفیه خانه ها برای ضدعفونی

مخازن بتنی آب و فاضلاب یکی از مهم ترین تأسیسات مورد استفاده در سیستم های تصفیه آب و فاضلاب هستند. هم چنین تقریباً …

منبع دریاچه ای تصفیه خانه با فیلتر های پیشرفته برای گندزدایی و ضدعفونی

شبکه جمع آوری فاضلاب: شبکه جمع آوری فاضلاب با روی آوردن انسان ها به زندگی گروهی به وجود آمد. در پی …

منبع دریاچه ای تصفیه خانه با فیلتر های پیشرفته برای گندزدایی و ضدعفونی

نیم پل گردان، مخزن ته نشینی از نوع استخر دایره ای یا استوانه ای دارای یک پل گردان به دو شکل نیم پل و …

آشغالگیر تصفیه فاضلاب

با توجه به ورود ذرات مختلف در آب ورودی به تصفیه خانه ها، به ویژه ریزش برگ در فصول مختلف سال، در …

آشغالگیر و پمپ کم فشار تصفیه آب و فاضلاب

دانه گیر وسیله ایست که مواد معلق موجود در فاضلاب را که معمولاً با خصوصیات نامطلوب و شامل شن، ماسه و ذرات دانه …

سیستم قربالگری فاضلاب

چربی و روغن ها یکی از آلاینده های معمول در انواع فاضلاب ها هستند. در بعضی موارد مقدار چربی و روغن ها …

کنترل هوشمند تصفیه فاضلاب

سپتیک تانک یا مخزن متعادل ساز اولیه پکیچ تصفیه فاضلاب(پلی اتیلنی – بتنی) در واقع یک راه ساده و مؤثر برای تصفیه مقدماتی فاضلاب های خانگی، …

Concrete tanks مخازن بتنی تصفیه خانه ها برای ضدعفونی

 

با توجه به روند افزایش جمعیت در شهرهای بزرگ که خود به صورت طبیعی باعث افزایش میزان فاضلاب شهری می گردد؛ زمینه …

 

به بالای صفحه بردن