تفاهم نامه‌ای با هدف در اختیار گذاشتن فضاهای محیطی ایستگاه‌های مترو برای فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف آب و تامین مناسب آب شرب ایستگاه‌های خطوط برای استفاده شهروندان میان شرکت آب و فاضلاب استان تهران و شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه به امضای مدیران عامل این دو شرکت رسید.

در این برنامه محمدرضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان این‌که این تفاهم‌نامه آغازگر همکاری با مترو است، گفت: ایران جزو کشورهای خشک محسوب می‌شود و هزینه‌های زیادی را برای تأمین و تصفیه آب صرف می‌کنیم، اما متأسفانه با وجود همه سختی‌ها برخی از مردم مراعات نمی‌کنند و آب شرب را برای مصارف نادرستی به کار می‌برند.
او با بیان این‌که باید در کاهش مصرف آب و صرفه‌جویی در آن فرهنگ‌سازی کرد، گفت: مترو تهران به دلیل مسافران زیادی که جابه‌جا می‌کند ظرفیت بالایی برای اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی دارد و به همین دلیل قصد داریم طی این تفاهم‌نامه که امروز منعقد شد، تبلیغات گسترده‌ای را در این خصوص داشته باشیم.
بختیاری ادامه داد: مترو تهران نسبت به اکران تبلیغات صرفه‌جویی در مصرف آب اقدام می‌کند و به ازای آن شرکت آب و فاضلاب استان تهران نیز متعهد می‌شود در زمان‌های بحران به مترو تهران کمک کند.
به گفته بختیاری به دلیل ماهیت کاری که آب و فاضلاب و مترو دارند، شاهد اشتراک ات زیادی هستیم و می‌توانیم این اشتراکات زیاد را برای خدمت‌رسانی بهتر به مردم عملیاتی کنیم.

منبع : شرکت آب و فاضلاب استان تهران