قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

معرفی دستگاه تصفیه آب صنعتی

شاید شما هم با شنیدن نام دستگاه تصفیه آب صنعتی تصور کنید که با دستگاه های بزرگی مواجه هستیم که تنها آب مصرفی صنایع را تصفیه می نمایند؛ اما باید بگوییم که این فرضیه دقیقا درست نیست!

در حوزه تولید دستگاه های تصفیه آب ما با دستگاه های مختلفی مواجه هستیم که معمولا در اندازه ها، سایزها و ابعاد مختلف طراحی شده اند. کارشناسان و سازندگان این محصولات معمولا براساس ابعاد ظاهری دستگاه های تصفیه آن ها را به سه دسته مهم و کلی دستگاه تصفیه آب خانگی، دستگاه تصفیه آب صنعتی و دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی تقسیم بندی می کنند، البته فراموش نکنید که این دسته بندی ها تنها براساس سایز دستگاه ها نبوده و گاها این دستگاه ها را با توجه به ویژگی های کاربردی و کارایی های آن ها در صنعت تصفیه آب نیز دسته بندی می کنند.

براین اساس باید گفت دستگاه های تصفیه آبی که از نظر سایز و ابعاد کمی بزرگتر از دستگاه های خانگی و سایر دستگاه های کوچک تصفیه آب هستند را دستگاه تصفیه آب صنعتی می نامند.

 از دستگاه های تصفیه آب صنعتی در تصفیه آب مصرفی واحدهای صنعتی، اداری، تجاری و حتی مسکونی می توان استفاده نمود؛ اما با توجه به ابعاد و حجم این دسته از دستگاه های تصفیه باید بگوییم که بهتر است از دستگاه تصفیه آب صنعتی بیشتر در واحدهای صنعتی و واحدهای مسکونی و تجاری بسیار بزرگ استفاده کرد.

در واقع شما می توانید براساس نیاز خود از هر نوع دستگاه های تصفیه آب صنعتی، خانگی و نیمه صنعتی استفاده کنید و در این خصوص بهتر است حجم آب مصرفی مورد نیاز خود را اندازه گیری کرده و در نهایت براساس نیاز خود نسبت به خرید انواع دستگاه های تصفیه آب اقدام کنید.

در زمینه معرفی ویژگی های ساختاری و کاربردی دستگاه تصفیه آب صنعتی باید گفت که این سیستم تصفیه از تکنولوژی غشایی اسمز معکوس برخوردار بوده و همچنین دارای قابلیت تصفیه آب در ظرفیت های بالاتر از 3 متر مکعب در روز می باشد. بنابراین دستگاه تصفیه آب صنعتی یک گزینه مناسب و ایده آل در زمینه تصفیه آب مصرفی واحدهای بزرگ شناخته می شود.

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی2 - قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

اگر شما هم به عنوان صاحب یک واحد صنعتی بزرگ به دنبال یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت و مقرون به صرفه می گردید، باید به شما بگوییم با وجود تنوع برندهای موجود در بازار، نوسانات قیمتی، تنوع مدل دستگاه های تصفیه و سایر مسائل مرتبط و موثر در قیمت محصولات صنعتی، حتما با قیمت های متفاوتی مواجه خواهید شد و قطعا این مسئله شما را سرگردان می کند!

شاید بپرسید علت تفاوت در قیمت های دستگاه تصفیه آب صنعتی در حالی که تمامی این دستگاه ها ساختاری تقریبا مشابه و عملکردی نسبتا یکسان در تصفیه آب دارند، چیست؟

در پاسخ باید بگوییم که دستگاه تصفیه آب صنعتی معمولا در برندهای متنوعی تولید و به بازار عرضه می شوند و معمولا تفاوت های جزئی و ریزی در ساختار این دستگاه ها وجود دارد که می تواند بر قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی موثر واقع شود. بدین ترتیب می توان گفت با وجود شباهت ساختاری و عملکردی دستگاه های تصفیه آب صنعتی همواره یک سری فاکتورها وجود دارند که در قیمت این دستگاه ها تاثیر گذاشته و موجب تفاوت در قیمت دستگاه های تصفیه آب صنعتی می شوند.

از نظر کارشناسان و تولید کنندگان دستگاه های تصفیه آب صنعتی همواره سه عامل برند تجهیزات استفاده شده در دستگاه تصفیه آب، آنالیز آب خام و   کل مواد جامد محلول آب خروجی مصرفی مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت دستگاه های تصفیه می باشند؛ اما با این حال علاوه بر فاکتورهای نام برده همواره با عوامل دیگری نیز مواجه هستیم که منجر به تفاوت در قیمت دستگاه های تصفیه آب صنعتی می شوند.

در ادامه مقاله سعی داریم با بررسی عوامل فرعی و موثر در قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی، شما را با علل مختلف تفاوت قیمت دستگاه های تصفیه آشنا سازیم. در واقع شناخت این علل می تواند در خرید دستگاه های باکیفیت و مقرون به صرفه به شما کمک کند، بنابراین اگر قصد خرید یک دستگاه تصفیه آب صنعتی با کیفیت و مقرون به صرفه را دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی3 - قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

عوامل موثر در قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 

 همانطور که اشاره شد علاوه بر فاکتورهای مهم برند تجهیزات استفاده شده در دستگاه تصفیه آب، آنالیز آب خام و   کل مواد جامد در آب خروجی مصرفی عوامل دیگری نیز در قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی موثر می باشند که لازم است پیش از خرید هر نوع از مدل های دستگاه تصفیه آب صنعتی به این عوامل توجه نمایید تا علاوه بر پرداخت هزینه کمتر، دستگاه تصفیه آب صنعتی مورد نظر خود را با کیفیت اورجینال خریداری نمایید. بدین ترتیب در این بخش سعی داریم این عوامل موثر را به تفکیک برای شما عنوان نموده و در خصوص هر کدام از این فاکتورها مفصلا توضیحاتی را ارائه دهیم.

  • بررسی کیفیت نوع تجهیزات به کار رفته در ساختار دستگاه تصفیه آب صنعتی:

از نظر کارشناسان اقتصادی برند تجهیزات به کار رفته در ساخت هر نوع محصولی یک عامل مهم در افزایش و کاهش قیمت نهایی آن محصول می باشد؛ اما آنچه کیفیت یک محصول را افزایش می دهد کیفیت تجهیزاتی است که در ساخت و طراحی محصول به کار رفته است.

بنابراین در خصوص بررسی قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی حتما نباید به برند تجهیزات به کار رفته در ساختار دستگاه توجه نمایید بلکه لازم است در کنار بررسی برند به کیفیت تجهیزات به کار رفته نیز توجه داشته باشید.

 به عنوان مثال در یک دستگاه تصفیه آب صنعتی حتما از اتصالات پروفیل یا اتصالات استیل استفاده می کنند و این اتصالات بسته به جنسی که دارند می توانند کیفیت محصول را ارتقاء دهند. اتصالات استیل ارزانتر از اتصالات پروفیل می باشند و این یعنی قیمت نهایی دستگاه تصفیه آب صنعتی با اتصالات استیل کمتر از اتصالات پروفیل خواهد بود؛ اما نکته مهم در این خصوص که باید حتما بدان توجه داشته باشید این است که اتصالات پروفیل کیفیت بهتری نسبت به اتصالات استیل برخوردارند، بنابراین اینجا دقیقا همان زمانی است که باید به کیفیت محصول توجه نمایید و با پرداخت هزینه بیشتر یک محصول باکیفیت و اورجینال خریداری کنید.

در زمینه بررسی کیفیت تجهیزات به کار رفته در ساختار دستگاه تصفیه آب بهتر است که باید یک کارشناسان متخصص صحبت کنید. شما به عنوان خریدار دستگاه تصفیه قطعا با جزء به جزء اجزای به کار رفته در ساختار دستگاه های تصفیه آشنا نیستید و همچنین بررسی اجزای جزیی این محصولات فرآیندی تخصصی است، بنابراین در این زمینه بهتر است با فردی متخصص و با تجربه مشورت کنید تا محصولات با کیفیت را با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه خریداری نمایید.

  • بررسی شیوه عملکردی دستگاه تصفیه آب صنعتی:

همانطور که می دانید دستگاه های تصفیه آب از روش ها و فرآیندهای تصفیه ای مختلفی در زمینه تصفیه آب بهره می برند؛ اما همانطور که گفته شد دستگاه تصفیه آب صنعتی بر پایه تکنولوژی غشایی اسمز معکوس طراحی شده و از روش اسمز معکوس در زمینه تصفیه آب واحدهای بزرگ بهره می برد.

نکته مهمی که در این زمینه باید حتما بدان توجه داشته باشید سیستم پیش تصفیه به کار رفته در دستگاه تصفیه آب صنعتی می باشد. گاها در برخی واحدهای صنعتی لازم است که آب مصرفی دستگاه ها را پیش از ورود به سیستم تصفیه به وسیله سیستم های پیش تصفیه، تصفیه نمود، چرا که آب ورودی به سیستم تصفیه ممکن است به لحاظ غلظت و مواد آلاینده موجود در ان مشکلات مختلفی به وجود آورد و به دستگاه تصفیه اصلی آسیب بزند.

بنابراین وجود دستگاه پیش تصفیه در برخی سیستم های تصفیه آب الزامی است و لذا این موضوع می تواند قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی را افزایش یا کاهش دهد؛ اما توجه داشته باشید که وجود دستگاه پیش تصفیه در سیستم تصفیه می تواند در وقت و زمان شما صرفه جویی کرده و سلامت دستگاه تصفیه آب صنعتی خریداری شده را تضمین نماید.

  • بررسی تعداد فیلترهای به کار رفته در ساختار دستگاه تصفیه آب صنعتی:

همانطور که می دانید انواع مواد جامد، ذرات معلق سنگین، مواد غیر آلی، مواد شیمیایی و آلاینده های بسیاری در آب وجود دارند که باید توسط دستگاه تصفیه از آب جدا و به طور کلی حذف گردند. وظیفه حذف و پاکسازی این مواد از آب همواره بر عهده فیلترهای دستگاه تصفیه می باشد و همواره براساس نیاز کاربران از فیلترهای مختلفی در ساختار دستگاه های تصفیه استفاده می شود تا آب مصرفی مطابق با نیاز افراد و غلظت مورد نظر کارشناسان تصفیه گردد.

بنابراین شناخت انواع فیلتر، تعداد آن ها و عملکردشان در سیستم تصفیه آب امر مهمی است که باید پیش از خرید هر نوع دستگاه تصفیه آب بدان توجه داشته باشید تا همواره دستگاه تصفیه متناسب با نیازتان را با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه خریداری نمایید.

در آخر باید گفت عوامل زیادی در قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی موثر می باشند که لازم است پیش از خرید آن ها بشناسید و همواره با در نظر گرفتن فاکتورهای اصلی و فرعی در قیمت دستگاه های تصفیه آب، دستگاهی را خریداری نمایید که علاوه بر مقرون به صرفه بودن، از کیفیت و کارایی بالایی نیز برخوردار باشد. بدین ترتیب بهتر است در هنگام خرید به توضیحات فروشنده در خصوص ویژگی های ساختاری و کاربردی محصول توجه نموده و با متخصصین شرکت پرتو کنترل هوشمند در این زمینه مشورت کنید.

× مشاوره آنلاین