تابلو برق

تابلو برق فضایی است که تجهیزات برقی در آن نصب می شود. تابلو برق به منظور توزیع برق در تجهیزات الکتریکیِ پکیج تصفیه فاضلاب و نیز کنترلِ فرآیند استفاده می شود. این تابلو جهت توزیع انرژی مورد نیاز اجزاء مختلف پکیج و هم چنین کنترل این عناصر به کار می رود و می بایست تجهیزات الکتریکی را در برابر گرد و غبار و رطوبت محافظت کند.

تابلو برق نه تنها الزاماً یک فضای بسته فلزی نیست بلکه حتی فضای بسته فلزی، نوعی از تابلو است. در سال های اخیر مشکلات ناشی از نصب تجهیزات و خطرات ناشی از عوامل محیطی و پدیده هایی هم چون اتصال کوتاه که در تجهیزات الکتریکی رخ می داد و از طرفی در دسترس بودن تمام قسمت های برقدار از سوی اپراتور، سازندگان به ساخت تابلوهایی با ایمنی بیشتری سوق داد. در نتیجه تابلوهایی به شکل محفظه بسته طراحی شد تا تجهیزات الکتریکی داخل آن غیر قابل دسترس باشند.
تابلو برق ها بسته به نوع و شرایط کارکرد متفاوت هستند. تابلو برق ها به طور کلی به دو دسته تابلوهای فشار ضعیف و تابلوهای فشار متوسط تقسیم می شوند که هر کدام نیز از لحاظ کاربرد دارای انواع مختلفی هستند.

در تمام تصفیه خانه ها چه تصفیه خانه بتنی فاضلاب و چه پکیج تصفیه فاضلاب فلزی جهت کنترل و اتوماتیک نمودن تجهیزات از جمله انواع بلوئر ها، پمپ ها، سیستم های کنترل سطح، تجهیزات اندازه گیری، انواع الکتروموتور گیربکس ها و سایر تجهیزات از انواع تابلو برق های ساده و یا کنترلی (plc) استفاده می شود.

از جمله برند های مورد استفاده در داخل تابلو برق اشنایدر، تله مکانیک، زیمنس و … هستند.

 

شرکت پرتو کنترل هوشمند در زمینه ساخت انواع تابلو برق های ساده و اتوماتیک و کنترلی انواع سیستم های تصفیه فاضلاب و عیب یابی و رفع عیب این تابلو ها در حال فعالیت است. جهت مشاوره با همکاران ما تماس حاصل فرمائید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
دسته بندی ها:
 • آخرین مطالب

  • تصفیه فاضلاب با پکین…
   این روش تصفیه فاضلاب، ترکیبی از دو فرآیند لجن فعال و فرآیند  MBBR  است. به همین دلیل ...
  • انعقاد و لخته سازی د…
   انعقاد و لخته سازی در تصفیه آب و فاضلاب انعقاد و لخته‌سازي یکی از روش های مهم حذف ناخالصي ...
  • تصفیه فاضلاب کارخانه صنعتیمخزن متعادل ساز در ت…
   ایمهف تانک یا مخزن تعفن دو طبقه ایمهف تانک یا مخزن تعفن دو طبقه مخزنی دو طبقه و V شکل است ...
  • پیشینه تصفیه فاضلاب
   شروع تصفیه فاضلاب به زمان کشف باکتری و میکروب های بیماری زا و حدود ۱۰۰ سال پیش در ایران ...
  • تصفیه فاضلاب به روش …
    فرآیند لجن فعال فرایندی است در آن حجم فاضلاب تولیدی در آن بسیار کم است و سیستم تصفیه ...
 • دسته‌ها

 • به بالای صفحه بردن