انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی از میان برندهای معروف

خرید یک دستگاه تصفیه آب خانگی با کیفیت و متناسب با نیاز شما، قطعا کار پیچیده و دشواری است، چرا که در زمان خرید شما با انواع دستگاه های تصفیه آب و برندها و مارک های مختلفی مواجه هستید و باید از بین تمامی این برندها تنها یک دستگاه را انتخاب و خریداری نمایید. بنابراین اگر با برندها و مارک های مختلف دستگاه تصفیه آب خانگی و ویژگی ها و کارایی های منحصر به فرد این محصولات آشنا نباشید، حتما در زمان خرید با چالش های مختلفی مواجه می شوید.

شناخت برندها و مارک های معروف دستگاه تصفیه آب خانگی به شما کمک می کند که تنوع محصولات بازار را بهتر بشناسید و با ویژگی های ساختاری و کاربردی انواع دستگاه های تصفیه آب برندهای مختلف آشنا شوید و در نهایت دستگاهی را خریداری نمایید که متناسب با نیاز شما طراحی شده باشد. بدین ترتیب شناخت مارک ها و برندهای مختلف دستگاه تصفیه آب خانگی یکی از الزاماتی است که باید پیش از انتخاب و خرید خود بدان توجه نمایید.

علاوه بر شناخت برندهای معتبر و معروف دستگاه تصفیه آب خانگی لازم است که به چند نکته مهم در زمان خرید دستگاه های تصفیه توجه نمایید. در واقع در زمان خرید دستگاه تصفیه آب خانگی از هر برندی لازم است که چند مورد جزئی و بسیار حساس در ارتباط با ویژگی های ساختاری و کاربردی دستگاه های تصفیه آب را به دقت بررسی نمایید.

راهنمای خرید بهترین مارک های معروف دستگاه تصفیه آب خانگی

پیش از آنکه نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب خانگی را بررسی کنیم، لازم است بگوییم که انتخاب برند معتبر مهم ترین نکته در خرید هر نوع محصولی می باشد. بنابراین در زمان خرید دستگاه تصفیه آب خانگی در ابتدا باید با تمامی برندها آشنا بوده و اعتبار و جایگاه هر برند را در بازار فروش بررسی نمایید، چرا که اعتبار بالای هر برند در بازارهای داخلی و خارجی به میزان رضایت مشتریان آن برند بستگی دارد و لذا در صورت رضایت مشتریان از کیفیت محصولات یک برند، میزان فروش محصولات افزایش یافته و جایگاه و اعتبار آن برند در بازارهای فروش ارتقاء می یابد.

اکنون پس از بررسی ویژگی های ساختاری و کاربردی منحصر به فرد برندهای دستگاه تصفیه آب خانگی و انتخاب بهترین، لازم است که نکات مهم و جزئی در خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را مورد بررسی قرار دهید تا همواره بهترین و با کیفیت ترین محصولات را خریداری نمایید. بدین ترتیب در ادامه این مقاله به منظور آشنایی بیشتر با نکات مهم در خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی، این نکات را در هفت قاعده مهم برای شما شرح می دهیم.

 • قاعده اول انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی بر اساس نیاز و زمینه مصرف:

در وهله اول لازم است که شما نسبت به نیاز و نوع مصرف خود به آگاهی کامل رسیده باشید، یعنی با دقت بررسی کنید که از دستگاه تصفیه به منظوری استفاده می کنید، ممکن است از دستگاه تصفیه آب به منظور تامین آب شرب، پخت و پز، استحمام یا مصارف صنعتی بهره ببرید.

بنابراین لازم است پیش از هرگونه اقدامی نیاز خود بشناسید و دستگاهی را خریداری نمایید که بتواند حجم آب مورد نیاز شما را تامین کند، چرا که دستگاه های تصفیه در اندازه ها و حجم های گوناگون تولید شده و هر یک متناسب با یک نوع مصرف به کار برده می شوند.

همچنین آب مصرفی از مواد معدنی و آلاینده های مختلفی تشکیل شده است که در صورت تصفیه امکان حذف کامل این مواد از آب افزایش می یابد. کلر، نیترات، نیتریت و برخی دیگر از آلاینده های شیمیایی از جمله موادی هستند که در آب مصرفی یافت می شوند و طبق مصرف کاربران حذف یا حفظ این آلاینده ها در آب بسیار مهم است. بدین ترتیب لازم است دستگاهی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز مصرفی شما این آلاینده ها از آب حذف نماید.

 • قاعده دوم انتخاب مدل فیزیکی یا ظاهر دستگاه تصفیه آب خانگی:

دستگاه های تصفیه آب خانگی در دو مدل کیسی و زیر سینکی تولید و به بازار عرضه می شوند، همچنین اینکه برندهای مختلف محصولات خود را بسته به نیاز کاربرانشان در ابعاد و اندازه های متنوعی طراحی می کنند، بدین ترتیب لازم است که پیش از خرید دستگاه های تصفیه فضای نصب دستگاه را بررسی کنید و همواره دستگاهی در ابعاد و حجم متناسب با محیط مورد نظرتان را خریداری نمایید.

 • قاعده سوم بررسی اصالت دستگاه تصفیه آب خانگی:

شاید شما هم اینگونه فکر می کنید که با انتخاب بهترین و معتبرترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی، حتما می توانید یک محصول اصل و اورجینال خریداری کنید؛ اما باید به شما بگوییم که سخت در اشتباه هستید!

انتخاب بهترین و معتبرترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی قطعا شما را به خرید یک محصول اورجینال و با کیفیت نزدیک می کند؛ اما این راهکار اصالت کالای شما را تضمین نمی کند، چرا که با وجود کالاهای فیک و تقلبی و گسترش این کالاها در بازارهای فروش در صورت عدم آگاهی کامل از چگونگی تشخیص اصالت کالاها، حتما در هنگام خرید دچار مشکل شده و کالای تقلبی را به قیمت کالای اصل و اورجینال خریداری خواهید کرد.

بنابراین چگونه اصالت کالاها را بررسی کنیم؟ پاسخ به این سوال بسیار ساده است، چرا که شما می توانید دفترچه محصولات را بررسی کرده و با مطالعه استانداردها و گواهی های آن نسبت به اورجینال بودن کالای خریداری شده خود اطمینان حاصل کنید؛ اما این راهکار هم همیشه جوابگو نیست و ممکن است با محصولات تقلبی برخورد کنید، بدون آنکه متوجه فیک بودن آن ها باشید.

یک راهکار مطمئن و ثابت در این زمینه خرید از فروشگاه های معتبر می باشد، با خرید از فروشگاه های معتبری که انواع برندهای دستگاه تصفیه آب خانگی را ارائه می دهند، می توانید از اصالت محصولات خریداری شده خود اطمینان حاصل کنید، چرا که اغلب این فروشگاه ها از امتیاز نمایندگی برندهای مختلف برخوردار بوده و همواره محصولات اصل و اورجینال را به مشتریان خود عرضه می کنند.

 • قاعده چهارم انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی براساس روش عملکردی دستگاه:

دستگاه های تصفیه آب خانگی معمولا از روش های مختلفی برای تصفیه آب مصرفی استفاده می کنند، به عنوان مثال دستگاه تصفیه آب برند آکوا آب را در شش مرحله تصفیه می کند و دستگاه تصفیه آب برند سی سی کا روش اسمز را در تصفیه آب مصرفی به کار می برد. هر یک از این روش ها می توانند مواد معدنی و آلاینده های موجود در آب را با مقادیر مختلفی تصفیه نمایند و در نتیجه لازم است که پیش از خرید دستگاه های تصفیه شیوه عملکردی آن ها در خصوص تصفیه آب مصرفی بررسی نمایید تا دستگاه متناسب با نیاز خود را خریداری کنید.

 • قاعده پنجم شناخت گواهینامه ها و استانداردهای دستگاه تصفیه آب خانگی:

پیش از خرید دستگاه تصفیه آب خانگی لازم است که با گواهینامه های ارائه شده توسط سازمان های جهانی در این زمینه آشنا باشید. هر یک از این گواهینامه ها، استاندارد دستگاه های تصفیه را در زمینه های مختلف نشان می دهند و با توجه به آنکه این گواهینامه ها توسط کشورهای مختلف صادر می شوند، برخورداری از این استانداردها اعتبار برندها را در بازارهای جهانی مشخص می کنند.

 

راهنمای خرید بهترین مارک های معروف دستگاه تصفیه آب خانگی4 - راهنمای خرید بهترین مارک های معروف دستگاه تصفیه آب خانگی
راهنمای خرید بهترین مارک های معروف دستگاه تصفیه آب خانگی2 - راهنمای خرید بهترین مارک های معروف دستگاه تصفیه آب خانگی
راهنمای خرید بهترین مارک های معروف دستگاه تصفیه آب خانگی3 - راهنمای خرید بهترین مارک های معروف دستگاه تصفیه آب خانگی

برخی از گواهینامه های مهم و معروف در این زمینه عبارتند از :

 • گواهینامه NSF: این گواهی توسط بنیاد ملی بهداشت صادر می شود که البته پیش از صدور این گواهینامه لازم است دستگاه تصفیه آب خانگی توسط کارشناسان و متخصصین مورد آزمایش قرار گیرد تا در صورت تایید آزمایشگاه گواهی NSF برای برندها و شرکت های سازنده دستگاه تصفیه آب صادر شود.
 • گواهینامه FDA : این گواهینامه توسط سازمان دارو و غذای کشور آمریکا صادر می شود. تولیدکنندگان برندهای مختلف دستگاه تصفیه آب خانگی می توانند با مراجعه به سازمان دارو و غذای آمریکا، ضمن تایید کارشناسان این سازمانف برای محصولات خود گواهینامه FDA را تهیه نمایند. این گواهی بهداشتی بودن محصولات را تایید می کند و اعتبار برندها را در بازارهای جهانی افزایش می دهد.
 • گواهینامه WQA
 • گواهینامه :ROHS این گواهی در اوایل سال 2006 توسط اتحادیه های اروپایی به منظور حذف 6 ماده سمی از مواد اولیه ساخت دستگاه های تصفیه آب، صادر شد. به موجب این گواهینامه تولیدکنندگان دستگاه های تصفیه آب تعهد می کنند که از 6 ماده سمی و خطرناک کادمیوم، جیوه، کرومیوم، PBB ، BDE و سرب در حین ساخت محصولات خود استفاده نکنند.
 • گواهینامه استاندارد CE اروپا
 • قاعده ششم بررسی مشخصات ساختاری دستگاه تصفیه آب خانگی:

درزمان خرید دستگاه تصفیه آب خانگی لازم است که مشخصات ساختاری دستگاه را از نظر سالم بودن قطعات و اجزا به کار رفته در دستگاه بررسی نمایید و از سلامت آن ها اطمینان حاصل کنید. بررسی فیلتر ها، هوزینگ ها، پمپ، مخزن، شیر برداشت، شیلنگ، اتصالات  و … از جمله اجزا مهم و اصلی در ساختار دستگاه های تصفیه آب می باشند که لازم است در زمان خرید به سلامت آن ها دقت داشته باشید.

 • قاعده هفتم بررسی گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب خانگی:

در آخرین مرحله از بررسی قواعد و نکات مهم خرید دستگاه تصفیه آب خانگی با کیفیت، توجه به مدت زمان گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات است. برخورداری از خدمات پس از فروش و گارانتی های متعدد این اطمینان را به شما می دهد که در صورت خرابی دستگاه و نیاز آن به تعمیرات می توانید به راحتی و بدون دغدغه مشکلات به وجود آمده را حل نموده و دستگاه تصفیه خود را تعمیر کنید. بنابراین در زمان خرید حتما خدمات پس از فروش و مدت زمان گارانتی محصولات را بررسی نمایید.