امروزه با پیشرفت در زمینه عمران و معماری، خانه پیش ساخته جزو دستاوردهای این حوزه‌ محسوب می‌شود. ویلا پیش ساخته در کارگاه تولید و بعد از خرید خانه‌های پیش ساخته می‌توان آن را به مکان مورد نظر منتقل کرد. خوشبختانه با پیشرفتی که در ساخت خانه پیش ساخته شده است، نصب آن به کمک پیچ و مهره امکان پذیر است و به دلیل مزایای بسیاری که دارد خرید خانه‌های پیش ساخته در طی سالیان اخیر رو به رشد بوده است.

راهنمای خرید خانه پیش ساخته دغدغه بسیاری از خریداران این محصول بوده است و اینکه در داخل خانه پیش ساخته چه امکاناتی به کار برده شده است. در هنگام خرید خانه‌های پیش ساخته به بنای کلی ویلای پیش ساخته ، ابعاد آن، قیمت نهایی، متریال اولیه و امکانات آن باید دقت کرد.

برای دریافت راهنمای خرید خانه‌های پیش ساخته و کسب اطلاعات مورد نیاز می‌توانید با کارشناسان گروه آریا بارون تماس گرفته و با مطرح کردن اطلاعات ملک و نیازهای خود به مشاوران، شما را در خرید ویلای پیش ساخته راهنمایی کنند و بهترین گزینه که پاسخگوی نیاز شماست را پیشنهاد دهند. پس از گرفتن راهنمای خرید خانه‌های پیش ساخته و انتخاب گروه آریا بارون برای اجرای کانکس ویلایی، در قدم بعدی برای بازدید از نمونه کارها به صورت حضوری قراری تنظیم می‌شود (در صورت نیاز) و از نزدیک با خانه پیش ساخته آشنا می‌شوید. در مراحل بعدی با بررسی نقشه‌های معماری و عقد قرارداد اقدام به خرید خانه پیش ساخته کرده و با توجه به ثبت سفارش سازه مورد نظر خود، نصابان برای اجرا به محل مورد نظر می‌آیند.

برای راهنمای خرید خانه‌های پیش ساخته با تمامی جوانب مزایای خانه پیش ساخته، قیمت خانه‌های پیش ساخته در ادامه این مطلب آشنا شوید.

03 300x200 - راهنمای خرید خانه‌های پیش ساخته

همانطور که در بالا گفتیم خانه پیش ساخته سازه‌هایی هستند که در کارخانه قطعات آن با ابعاد دلخواه ساخته می‌شوند و سپس در محل مشخص شده نصب می‌شوند. خانه پیش ساخته دارای طراحی خلاقانه و مدرنی هستند که با فناوری ساختمانی ایمن تولید شده‌اند. از جمله متریال تشکیل دهنده ساختمان پیش ساخته، مواد پلاستیکی، تیغه گچی، آلیاژ سبک اما مستحکم و چوب مورد استفاده قرار می‌گیرد. به خانه‌های قابل حمل و نقلی که بر روی چرخ قرار دارند نیز خانه پیش ساخته گفته می‌شود.

در حال حاضر خرید خانه پیش ساخته در بسیاری کشورها از قبیل ایران رو به گسترش است زیرا قیمت خانه‌های پیش ساخته در مقایسه با خرید خانه‌های عادی پایین‌تر است که همین تعرفه مناسب‌تر و قابل جا به جایی بودن آن دلیل محبوبیت این نوع سازه‌ها است. معماران و طراحان مدرن بسیاری سعی در تولید خانه‌های پیش ساخته بسیاری با استفاده از طرح‌های پیش ساخته سازی هستند. در سبک معماری مدرن ساده سازی ساختمان مطرح است و به همین علت در طراحی خانه پیش ساخته از این نوع سبک الگوبرداری می‌شود.

مزایای خانه پیش ساخته

از موارد راهنمای خرید خانه‌های پیش ساخته، آگاهی نسبت به فواید کاربردی ویلای پیش ساخته است. امروزه مشکلات مرتبط به محیط زیست، تاثیراتی بر حوزه ساخت و ساز گذاشته است. ضایعاتی که از مصالح تولید می‌شود، مورد نقد و توجه حامیان محیط زیست بوده است. به دلیل تاثیرات مثبتی که مسکن پیش ساخته بر محیط زیست می‌گذارد، استفاده از آن نیز بیشتر شده است.

از جمله مزایای ویلاهای پیش ساخته می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

02 300x200 - راهنمای خرید خانه‌های پیش ساخته

مقرون به صرفه و کاهش هزینه‌ها

در ساخت خانه پیش ساخته می‌توان همه‌ی مصالح و مواد مورد نیاز را یک جا خریداری کرد که همین مسئله باعث می‌شود تا برآورد دقیق تری از  تعرفه‌های ساخت و ساز داشته باشید. و با توجه به بودجه تعیین شده می‌توانید سازه مورد نظر خود را انتخاب کنید و هزینه‌های ساخت آن عموما بصورت مترمربع حساب می‌شود.

سرعت زیاد در آماده سازی

یکی از بزرگترین فایده خانه پیش ساخته در مقایسه با خانه‌های عادی، سرعت بالای تحویل آن است. در حقیقت این سازه‌ها از کنار هم قرارگیری چند بخش سرهم می‌شوند و لذا زمان کمتری در جا به جایی به محل نصب و آماده سازی دارند. ساخت سریع خانه پیش ساخته یکی از امکاناتی است که در اختیار خریداران قرار می‌گیرد و در طی چند روز می‌توانند به مسکن خود دسترسی داشته باشند.

صرفه جویی در اتلاف انرژی

ویلاهای پیش ساخته دارای عایق بندی مناسب‌تری هستند. در ساخت خانه‌های پیش ساخته از شیشه دو جداره و عایق‌هایی برای جلوگیری از هدر رفت گرما و سرما استفاده می‌شود که در مصرف انرژی این سازه‌ها بهینه سازی می‌شود.

استحکام و مقاومت بالا

یکی از مصالح به کار برده شده در خانه پیش ساخته، پانل‌های بتنی و فولادی پیش ساخته و سبک بهره‌گیری می‌شود که این‌ها از مقاومت بسیار بالایی دارند. طبق بررس‌های انجام شده خانه‌های پیش ساخته استحکام زیادی در برابر نیروهای بادی دارند.

 پایداری بالا در برابر زلزله و رطوبت

مقاوم در برابر زلزله یکی از مزیت مهم مسکن پیش ساخته است چرا که به دلیل سبکی و عدم استفاده از مواد معمولی، توانسته‌اند که پایداری بسیاری در برابر زمین لرزه داشته باشد. همچنین این خانه‌ها در برابر آب گرفتگی مقاوم و تخریب نمی‌شوند.

قابل حمل و نقل

چنانچه قصد جا به جایی داشته باشید به راحتی تمام خانه پیش ساخنه خود را می‌توانید منتقل کنید و تنها به یک جرثقیل در این کار نیازمند هستید.

ساختمان پیش ساخته مونتاژ در کارخانه

قیمت خرید خانه‌های پیش ساخته

01 300x200 - راهنمای خرید خانه‌های پیش ساخته

در هنگام خرید خانه پیش ساخته عوامل متعددی مورد توجه قرار می‌گیرد از قبیل:

  • میزان مقاومت سازه در مقابل حوادث طبیعی
  • دسترسی محلی
  • نزدیکی به راه‌های ارتباطی
  • امکانات ساختمان مانند موتورخانه، آسانسور و…
  • تعداد طبقه
  • میزان واحدهای ساختمان
  • کیفیت محله و ساکنین
  • جنس پنجره، کفپوش، پوشش سقف داخلی و…
  • نازک کاری و سفت کاری

آریا بارون توس تولید کننده برتر کشوری در انواع خانه‌های پیش ساخته آماده خدمت رسانی به پیمانکاران و مدیران پروژه عزیز است و برای آگاهی از قیمت‌های به روز شده می‌توانید با شماره تلفن 05136228814 تماس حاصل فرمایید.