دستگاه آب شیرین کن چه کاربردی دارد؟

امروزه در سراسر دنیا کمبود آب مسئله ای بسیار نگران کننده است که نیاز به تصفیه فاضلاب را دو چندان کرده است، ما در این مقاله به استفاده  و کاربرد های دستگاه  آب شیرین کن در صنعت تصفیه آب و فاضلاب که امری حیاتی و مهم است میپردازیم.

 از طرفی معضل کمبود آب آشامیدنی نیز یکی دیگر از نگرانی هایی است که کشورهای جهان را درگیر کرده است. امروزه در مجموعه های مختلف، به منظور تامین منابع آب آشامیدنی از دستگاه آب شیرین کن استفاده می کنند. به صورت عامیانه به دستگاه آب شیرین کن، دستگاه تصفیه آب گفته می شود.

 این دستگاه ها امروزه در مراکز عمومی و یا منازل مسکونی نصب می شوند و به منظور تصفیه ی آب های غیر آشامیدنی نیز به کار می روند.

 یک دستگاه آب شیرین کن، قسمتی از یک سیستم چند مرحله بوده که می توان از واحدهای فیلتراسیون که به آن مرحله ی پیش تصفیه می گویند، مراحل گندزدایی، ضدعفونی به عنوان مراحل مختلف دیگر اشاره کرد که مجموعا منجر به شیرین سازی، خالص و پاکسازی آب و تصفیه آب آلوده می شوند.

در دستگاه آب شیرین کن خانگی مرحله پیش تصفیه نقش بسیار مهمی ایفا می کند، به طوری که ذرات معلق در آب حذف شوند.

می توان گفت پیش تصفیه یک عملیات فیلتراسیون است که بر روی آب انجام می گیرد. مرحله شیرین سازی آب توسط عملیات فیلتراسیون و با فیلتر ممبران انجام می شود، می توان گفت آب حاصل تا حدودی از لحاظ میکروبی ضدعفونی می شود. امروزه در دستگاه آب شیرین کن از روش اسمز معکوس، استفاده می کند. فیلتراسیون و زلال سازی آب به منظور مصارف آشامیدنی اینگونه حاصل می شود.

این تکنولوژی یکی از فناوری های جدید و به روز در دنیا است که در صنایع مختلف به کار می‌رود.

کارخانه‌هایی که نیاز به آب سالم دارند، می‌توانند از این روش استفاده کنند و تامین آب را انجام دهند. دستگاه آب شیرین کن از طرفی تمام آلاینده هایی را که در آب وجود دارند، از بین می برد و تمامی ویروس ها، باکتری ها و موادی مانند نیترات، فلزات سنگین و … را از آب جدا سازی می‌کند. شرکت پرتو کنترل هوشمند نصب کننده ی انواع دستگاه های تصفیه فاضلاب و انواع دستگاه آب شیرین کن و تصفیه، خدماتی در این زمینه به مشتریان خود عرضه می کند که شما می توانید با مراجعه به سایت پرتو کنترل هوشمند اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

دستگاه آب شیرین کن به چه منظوری استفاده می شود؟.3 - دستگاه آب شیرین کن به چه منظوری استفاده می شود؟

تفاوت پکیج تصفیه آب و دستگاه آب شیرین کن در چیست؟

تصفیه آب همانطور که اشاره شد یکی از ضروری ترین کارهایی است که امروزه در کشورهای مختلف دنیا انجام می شود و این امر نتیجه کمبود آب و همچنین پیشرفته صنایع مختلف است.

 از طرفی هنگامی که تصفیه آب را انجام می دهند، مواد و ذراتی که در آن محلول هستند را جدا سازی می کنند و آب تصفیه شده حاصل می‌شود.  عملیات تصفیه باعث می شود که آب قابل آشامیدن شود.

 در پکیج های تصفیه آب برای قابل مصرف شدن آب، فرآیندهایی مانند فیلتراسیون، ته نشینی، روش‌های فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی و حتی الکتروشیمیایی استفاده می‌شود.

 از نظر کارشناسان برای تصفیه آب به منظوری که آب قابل آشامیدن باشد، استانداردهایی تعیین شده است که اگر تمامی این استانداردها در تصفیه رعایت شود، فرآیند تصفیه به درستی انجام شده است.

 ممکن است بعد از تصفیه آب حاصل، دارای مزه خاصی باشد اما قابل آشامیدن است و از نظر بهداشتی تاثیر بدی بر روی سلامتی انسان نخواهد داشت و طبق استانداردهای تصفیه این کار انجام شده است.

 روش های گندزدایی آب متفاوت هستند یکی از آنها استفاده از قرص های ید است که اصولاً این روش برای کسانی که در موقعیت اضطراری هستند، مناسب است.

 قرص های کلر نیز برای گند زدایی مورد استفاده قرار می گیرند. این ها روش هایی هستند که برای تصفیه آب از آن ها استفاده می شود. البته از پودر کلر نیز برای مقادیر بیشتر آب رایج است، برای مثال در چاه های آب می توان از آن استفاده کرد.

 از این طریق میکروارگانیسم های موجود در آب آلوده از بین می‌رود. اما برای شیرین سازی آب از دستگاه آب شیرین کن استفاده می شود که می توان به دستگاه های تصفیه آب که بر سر شیر نصب می شوند، اشاره کرد. این دستگاه ها کلر و بوهای ناخوشایند را از بین می برند، اما طبق گفته کارشناسان بهداشت تصفیه به صورت کامل انجام نمی گیرد، اما دستگاه های قوی تر در این زمینه می تواند یک آب آشامیدنی سالم را فراهم کند.

دستگاه آب شیرین کن به چه منظوری استفاده می شود؟.docx2  - دستگاه آب شیرین کن به چه منظوری استفاده می شود؟

دستگاه های آب شیرین کن صنعتی به روش اسمز معکوس

انواع دستگاه آب شیرین کن امروزه در سراسر دنیا در کارخانه های صنعتی مختلفی استفاده می شوند از جمله می توان به دستگاه های آب شیرین کن صنعتی و کشاورزی اشاره کرد، که کاربردهای متفاوتی دارند.

 استفاده از دستگاه آب شیرین کن در این بخش ها می تواند تا حد زیادی هزینه ها را کاهش دهد و آب شیرین را مستقیما در اختیار مصرف کننده قرار دهد. از انواع دستگاه آب شیرین کن می توان به دستگاه تصفیه آب به روش اسمز معکوس اشاره کرد، که در این فرآیند با استفاده از ممبران ها تا ۹۹ درصد تصفیه آب و همچنین جداسازی املاح نیز انجام می شود.

توسط فیلترهای بکار رفته در اسمز معکوس یون های آب حذف و همچنین تصفیه نهایی آب انجام می شود.

 این دستگاه با توجه به کیفیت و کمیت آب مورد بهره برداری قرار می گیرد. در مکان هایی مانند پتروشیمی، کارواش و ماشین شویی ها، کشاورزی، دامداری و … از دستگاه آب شیرین کن های اسمز معکوس استفاده می‌کنند. از دیگر روش‌هایی که اصولا در منازل مسکونی کاربرد دارد و می‌توان گفت روشی برای تصفیه آب خانگی است، استفاده از لامپ های UV می باشد که کار گندزدایی را انجام می دهد و تقریباً می توان گفت تمامی باکتری، ویروس و میکرو ارگانیسم های موجود در آب را از بین می برد.

 شرکت پرتو کنترل هوشمند، سازنده انواع پکیج تصفیه آب، پکیج تصفیه فاضلاب و انواع دستگاه آب شیرین کن این خدمات را مطابق با فناوری روز دنیا به مشتریان خود عرضه می کند.

 شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت شرکت مذکور مراجعه نمایید و در مورد استفاده از انواع سیستم و دستگاه های تصفیه آب و فاضلاب با کارشناسان مربوطه مشورت کنید.

 از این طریق می توانید برای مجموعه یا منزل مسکونی خود تصفیه فاضلاب یا آب را با سیستم هایی با کیفیت بالا انجام دهید.

 برای ارتباط با متخصصین و مهندسین این امر می توانید با شماره تلفن های داخل سایت ارتباط برقرار کنید.

دستگاه آب شیرین کن به چه منظوری استفاده می شود؟4 - دستگاه آب شیرین کن به چه منظوری استفاده می شود؟