مزایای پکیج تصفیه فاضلاب فلزی

  ما در این مقاله درباره پکیج تصفیه فاضلاب پیش ساخته فلزی که  انواع مختلفی دارد و کاربرد زیادی در صنعت تصفیه دارد بیشتر آشنا میشویم.

پکیج تصفیه فاضلاب در مکان های مختلف از جمله مجتمع ها و شهرک های مسکونی، مراکز تجاری و اداری، کارخانه های صنعتی، مجتمع های تفریحی، بیمارستان ها و … استفاده می شوند. از طرفی فرآیند تصفیه فاضلاب هم به روش هایی مانند، تصفیه شیمیایی، فیزیکی و بیولوژیکی انجام می شود.

 هدف از تصفیه ی فاضلاب در وهله ی نخست حفظ محیط زیست و دوم اینکه از آب حاصل از فاضلاب ها در مصارف صنعتی و کشاورزی و حتی آشامیدنی استفاده شود.

 پکیج تصفیه فاضلاب پیش ساخته فلزی، پکیج هایی هستند که توسط شرکت های مهندسی در این زمینه به صورت پیش ساخته تولید می شوند.

اولین مزیتی که این پکیج ها دارند این است که در ظریتهای پایین تر از 1000 متر مکعب در شبانه روز نسبت به پکیج های بتنی بسیار به صرفه هستند، و طبق استانداردهای جهانی ساخته شده اند.

مطابق همین استانداردها این پکیج حدود 90 درصد آلاینده های موجود در آب را از بین می برد و آب حاصل شده برای آبیاری فضای سبز یا مصارف دیگر کاربرد دارد.

 مزیتی دیگر که پکیج تصفیه فاضلاب پیش ساخته فلزی دارد و می توان گفت که نقطه ی بسیار مثبتی در استفاده از آنها محسوب می شود این است که هزینه ی نگهداری آن ها بسیار پایین است  و با شرایط مختلف آب و هوایی سازگاری دارند.

پکیج فلزی، علاوه بر این ها قابلیت حمل و نقل و جابجایی دارد به صورتی که حتی پس از نصب هم می توان آنها را جابجا کرد. با محاسبه میزان فاضلاب تولیدی در مناطق مسکونی، ادارات، بیمارستانها و … با توجه به استانداردهای موجود سرانه تولید فاضلاب، تصفیه خانه طراحی می گردد. به این معنی که میزان فاضلاب ورودی به صورت میانگین برای هر فرد معین شده، که این مقدار در تعداد افراد ضرب می شود و عدد نهایی تولید فاضلاب برای ورود به پکیج تصفیه به دست می آید.

در ساخت پکیج فلزی اصولا از ورق فولاد 8 میلیمتری در کف مخزن و 6 میلیمتری در دیواره استفاده می شود. شاید این سوال پیش بیاید که در اثر تماس فلز با آهن ممکن است پکیج دچار خوردگی یا زنگ زدگی شود که مجموعه های تولید کننده برای جلوگیری از این مشکل باید از پوشش اپوکسی استفاده کنند. قابل ذکر است که این پکیج در کارگاه تولید می شود و به صورت آماده در مکان مورد نظر نصب می شود.

شرکت پرتو کنترل هوشمند، خدمات ساخت و نصب پکیج تصفیه فاضلاب پیش ساخته فلزی را مطابق با استاندارد های روز دنیا به شما ارائه می دهد.

چرا از پکیج تصفیه فاضلاب پیش ساخته فلزی استفاده می کنیم_2

چرا تصفیه فاضلاب ضروری است؟

امروزه با رشد جمعیت جهانی و صنعتی شدن شهرهای دنیا نیاز مبرم به آب وجود دارد، که این مهم علاوه بر تامین از طریق سفره های زیر زمینی و آب های سطحی باید از روش های دیگر نیز تهیه شود. یکی از مهمترین راه های آن، تصفیه ی فاضلاب به منظور استفاده در کشاورزی، صنعت و آب آشامیدنی است.

فاضلاب تولیدی از مجموعه های تولیدی و صنعتی، مناطق مسکونی، مراکز تفریحی و تجاری و …. قابل تصفیه شدن و استفاده هستند و البته قابل ذکر است که هرکدام از این فاضلاب ها باید به روش های متفاوت و فرآیندهای مختلف تصفیه شوند. زیرا برخی از فاضلاب ها حاوی مواد سمی و خطرناک هستند که باید از طریق تصفیه شیمیایی و افزودن مواد تجزیه کننده از بین بروند. البته آب حاصل از این فاضلاب ها نمی توانند به عنوان آب آشامیدنی مورد استفاده قرار بگیرند. یک نکته ی بسیار مهم در تصفیه فاضلاب ها این است که مواد موجود در فاضلاب ها حاوی مواد سمی و متقابلا دارای برخی مواد مغذی برای رشد گیاهان است. در هر صورت با تصفیه فاضلاب، چربی و مواد سمی از فاضلاب دفع می شود و آب به دست آمده در مصارف مختلف به کار می رود. اگر استفاده از پساب ها بدون تصفیه در کشاورزی صورت بگیرد آلودگی موجود در آن به بدن انسان وارد شده و ممکن است زیان های جبران ناپذیری به سلامتی وارد آورد. بهتر است که برای استفاده ی بهتر از پساب ها، ضایعات موجود در آن ها ابتدا جداسازی شده و فاضلاب تصفیه و مورد بهره برداری قرار بگیرد. زیرا این ضایعات خسارات جبران ناپذیری به محیط زیست و حتی زیستگاه های گیاهان و حیوانات وارد می کند. البته امروزه به علت تغییر اقلیم که در جهان تبدیل به یک دغدغه شده است و دوستداران محیط زیست نگران آن هستند مسلما مسئله کمبود آب نیز جزء مهمترین و حیاتی ترین مسائل روز است. تصفیه ی فاضلاب ها همانطور که در بالا هم اشاره شد با روش های مختلف انجام می گیرد که از نظر اقتصادی یکی از به صرفه ترین آن ها استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب پیش ساخته ی فلزی است، که تقریبا در این امر می توان گفت به علت کارایی خوب و بهره وری مناسب روشی کارآمد در این زمینه است.

چرا از پکیج تصفیه فاضلاب پیش ساخته فلزی استفاده می کنیم_3

مقایسه پکیج تصفیه فاضلاب فلزی با پکیج های دیگر تصفیه فاضلاب

کار تصفیه، در پکیج تصفیه فاضلاب پیش ساخته فلزی در 7 مرحله شامل:

  •  جمع آوری
  •  آشغالگیری
  •  متعادلسازی
  •  تزریق هوا
  • زلال سازی
  •  گندزدایی
  •  هضم لجن مازاد

و در نهایت آب تصفیه شده خروجی انجام می گیرد.

این پکیج همانطور که در متن هم اشاره شد نسبت به پکیج های تصفیه فاضلاب بتنی به صرفه تر هستند و از این جنبه محبوبیت بیشتری دارند.

 از آنجایی که این پکیج ها از فولاد ساخته می شوند نسبت به پکیج های پلی اتیلنی مقاومت بالاتری دارند.

 پکیج های پلی اتیلنی در برابر خراشیدگی کمتر مقاوم هستند.

 پکیج تصفیه فاضلاب پیش ساخته فلزی بوی نامطبوع تولید نمی کند و به راحتی قابل حمل و نقل از مکانی به مکان دیگر است. از طرف دیگر پکیج های فلزی در کارگاه ها به صورت پیش ساخته هستند و هنگام سفارش به محل مورد نظر حمل و نصب می شوند.

 پکیج های پلی اتیلنی مقاومتشان در برابر نور خورشید کم است و ممکن است به مرور زمان دچار شکستگی شوند، از طرفی پکیج های بتنی بعد از ساخت که شامل مراحل بتن ریزی، قالب بندی، آرماتور بندی و عمل آوری است دیگر قابلیت جابجایی ندارند که این مزیت در پکیج تصفیه فاضلاب پیش ساخته فلزی وجود دارد.

 قابل ذکر هست که بسته به کارایی و مکان مورد استفاده برای نصب یا احداث تصفیه خانه هرکدام از این محصولات قابل استفاده و کاربری است.

 برای تهیه، نصب و راه اندازی انواع پکیج های تصفیه فاضلاب می توانید به سایت پرتو کنترل هوشمند مراجعه کرده و برای مشاوره با شماره تلفن های داخل سایت تماس حاصل نمایید.

Related Posts